Wypożyczeni: Garbarnia z Wiślakami w składzie ograła Hutnika

3 lata temu | 27.10.2020, 16:46

Raport wypożyczonych Wiślaków.

Zwycięska Garbarnia

Po ostatnim zremisowanym meczu Garbarni Kraków ze Stalą Rzeszów podopieczni trenera Łukasza Surmy chcieli jak najszybciej odnieść cenne zwycięstwo. Z kolei ich rywale, czyli Hutnik Kraków, podbudowani ostatnią wygraną ze Skrą Częstochowa chcieli podtrzymać serię zwycięstw, więc spotkanie zapowiadało się niezwykle pasjonująco. Od pierwszej minuty w zespole Brązowych mogliśmy oglądać Mateusza Dudę, czyli zawodnika wypożyczonego z krakowskiej Wisły. Kolejny piłkarzem Białej Gwiazdy, który aktualnie gra w Garbarni jest Artur Balicki, jednak ten gracz usiadł na ławce rezerwowych i czekał na swoją szansę.

Od początku meczu w obu ekipach było widać dużą chęć zwycięstwa, jednak to drużynie Garbarni jako pierwszej udało się zagrozić bramce rywala. W dobrej sytuacji znalazł się Daniel Morys, ale nie zdołał pokonać bramkarza gości. Kilka minut później swoje okazje mieli także gracze Hutnika, lecz nadal utrzymywał się bezbramkowy remis. Aż do 25. minuty, kiedy to Abdallah Hafez pokonał golkipera Brązowych. Na odpowiedź Garbarni musieliśmy poczekać dwanaście minut. Wówczas Jakub Kowalski podszedł do piłki, by wykonać rzut wolny i precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce przeciwnika, co sprawiło, że na tablicy mogliśmy zobaczyć wynik 1:1. Po zdobyciu wyrównującego gola, piłkarze prowadzeni przez trenera Surmę chcieli jak najszybciej strzelić kolejną bramkę i to udało im się już po trzech minutach. Daniel Morys przeprowadził ładną akcję prawym skrzydłem, dośrodkował piłkę w pole karne rywala, a ta niefortunnie odbiła się od Tomasza Jaklika i wpadła do siatki obok zdezorientowanego bramkarza Hutnika. W drugiej połowie nieznaczną przewagę mieli gospodarze, którzy starali się za wszelką cenę podwyższyć wynik meczu, jednak ta sztuka im się nie udała. Ostatecznie Garbarnia Kraków zwyciężyła z Hutnikiem 2:1. Mateusz Duda rozegrał całe spotkanie, a Artur Balicki pojawił się na murawie w 87. minucie meczu, zmieniając Feliksa.

Garbarnia Kraków - Hutnik Kraków 2:1 (2:1)