Wypożyczeni: Asysta Wyjadłowskiego, sensacja w Oświęcimiu

5 lat temu | 08.04.2019, 17:59

Cotygodniowy raport dotyczący wypożyczonych Wiślaków.

Dawid pokonał Goliata

Do niespodziewanego rozstrzygnięcia doszło podczas sobotniego spotkania w Oświęcimiu, gdzoe Soła Oświęcim grała Stalą Rzeszów. Gospodarze przystępowali do meczu jako „czerwona latarnia” ligi, natomiast ekipa ze stolicy województwa podkarpackiego była przed pierwszym gwizdkiem liderem w czwartej grupie III ligi. Mateusz Wyjadłowski rozpoczął mecz w wyjściowym składzie i od początku spotkania był bardzo aktywny.

Już w 6. minucie po indywidualnej akcji niewiele zabrakło „Jodle”, by zmieścił piłkę w bramce po dalszym słupku. Zaledwie chwilę później Wiślak przytomnie podał do Romana Terbalyana, ale ten trafił tylko w golkipera gości. Wysiłki skrzydłowego zostały nagrodzone w 16. minucie, gdy po kolejnej swojej akcji wygarnął piłkę wśizgiem do Szeli, a ten zdobył gola. W 32. minucie prowadzenie Soły zostało podwojone za sprawą gola Romana Terbalyana, natomiast Stal odpowiedziała tylko jednym golem w drugiej połowie, którego autorem był Mozler. Wyjadłowski spędził na murawie pełne 90 minut.

Soła Oświęcim - Stal Rzeszów 2:1 (2:0)

1:0 Szela 16’

2:0 Terbalyan 32’

2:1 Mozler 66’

Wysoka wygrana w Puławach

Piłkarze Hutnika Kraków w niedzielę udali się do Puław, gdzie zmierzyli się z miejscową Wisłą. Trener Leszek Janiczak postawił na Piotra Świątko od pierwszej minuty i młody Wiślak miał duży udział w utrzymaniu przez swój zespół czystego konta.

Kluczowa dla losów spotkania była 43. minuta, gdy Wilk otrzymał czerwoną kartkę za zagranie w szesnastce, a Krzysztof Świątek strzałem z 11. metrów wyprowadził gości na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla Hutnika zdobył Kamil Sobala. Ten sam zawodnik w drugiej połowie podwoił swój dorobek strzelecki i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:0 dla drużyny z Krakowa. „Święty” rozegrał pełne 90 minut.

Wisła Puławy - Hutnik Kraków 0:3 (0:2)

0:1 Świątek 43’

0:2 Sobala 45’

0:3 Sobala 65’