Wyjątkowe spotkanie wiślackiej rodziny

4 lata temu | 11.10.2019, 21:11

Relacja z meczu charytatywnego.

Na piątkowy wieczór zaplanowano dwa spotkania, z których każde trwało 60 minut (2x30 minut). Jako pierwsze naprzeciw siebie stanęły drużyny Oldbojów (I) i Przyjaciół, w składzie których nie zabrakło miejsca dla Prezesa Piotra Obidzińskiego. Początkowe minuty upłynęły pod znakiem rozpoznania sił przeciwnika - mimo zdecydowanej, piłkarskiej, przewagi byłych graczy Białej Gwiazdy, Przyjaciele starali dotrzymać kroku swoim przeciwnikom, niejednokrotnie szybkościowo dominując nad znacznie bardziej doświadczonym rywalem. W pierwszej części pojedynku nie byliśmy świadkami wielu bramkowych sytuacji, a oba zespoły zeszły na przerwę z czystym kontem. Drugie pół godziny to już sportowy popis byłych gwiazd z Reymonta - najpierw bramkarza Przyjaciół pokonał Kazimierz Kmiecik, później na listę strzelców wpisał się Dariusz Marzec, a już w samej końcówce złudzeń rywalom nie pozostawił Zdzisław Janik, który dwukrotnie trafił do siatki przeciwników. Patrząc na grę niektórych z byłych zawodników, można było odnieść wrażenie, że w ich przypadku czas się zatrzymał, a technika i boiskowa inteligencja, jaką imponowali w czasach swojej świetności, nie zniknęły wraz z upływem lat.

Oldboje Wisły Kraków (I drużyna):

Dulba, Gaszyński, Jałocha, Janik, Jelonek, Karbowniczek, Kmiecik, Konieczny, Kowalik, Kulawik, Kaliciak, Łętocha, Małek, Marzec, Matyja, Motyka, Nawrocki, Pawlikowski, Sarnat, Skrobowski, Paluszek, Surowiec, Świerad, Sówada, Zając

Przyjaciele Wisły Kraków:

Żółciński O., Stepaniak, Biegun, Gaweł, Wadowski, Termanowski, Pelka, Cichoń, Kulej, Brzdęk, Wolski, Doszczeczko, Paukszt, Szczukiewicz, Urbaniec, Pawlus, Kamenczak, Szymczych, Chałucha, Bartczak A., Bartczak J., Ziętek, Mijal, Biedrzycka, Obidziński, Cieślicki, Pełka, Żółciński M.

Wisła Kraków Oldboje I - Przyjaciele Wisły Kraków 4:0

Bramki: Kmiecik, Marzec, Janik, Janik

Po krótkiej przerwie wróciliśmy na murawę stadionu przy ulicy Reymonta, a kibice zgromadzeni na trybunach mogli obserwować potyczkę drugiej drużyny oldbojów z „teraźniejszą” Wisłą. Mimo pozornie wyrównanego początku drugiego z meczów, zdecydowanie więcej atutów stało po stronie ligowej jedenastki. Podopieczni Macieja Stolarczyka do rywalizacji przystąpili właściwie z marszu, jeszcze przed tygodniem mierząc się w ekstraklasowym starciu z poznańskim Lechem. W 11. minucie do bramki strzeżonej przez Radosława Majdana trafił Chuca, który wykorzystał doskonałe zagranie z bocznej strefy boiska i płaskim strzałem skierował piłkę do siatki. Gol Hiszpana, otwierający wynik pojedynku, zdecydowanie ośmielił pierwszą drużynę Wisły - ekstraklasowi piłkarze spokojnie kontrolowali przebieg starcia, fizycznie i motorycznie dominując nad swoimi starszymi kolegami. W 24. minucie ligowcy podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Drzazga, podbijając piłkę nad wychodzącym Majdanem. Sekundy przed końcem pierwszej części gry swoje drugie trafienie zanotował Drzazga, wykorzystując złe ustawienie golkipera.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy swoją przewagę potwierdziła „obecna” Wisła, a autorem bramki, mimo ofiarnej interwencji Mariusza Pawełka, okazał się Przemysław Zdybowicz. Już 7 minut później 19-latek ustrzelił dublet, korzystając z dobrego podania Jeana Carlosa. W 47 minucie wynik na 7:0 podwyższył Chuca, ogrywając bezradnego Pawełka. Rezultat starcia w 65. minucie ustalił Szot, a chwilę później arbiter zakończył emocjonujące spotkanie.

Wisła Kraków - Wisła Kraków Oldboje II 8:0

Bramki: Chuca, Drzazga, Drzazga, Zdybowicz, Zdybowicz, Jean Carlos, Chuca, Szot

Wisła Kraków:

Lis, Sadlok, Janicki, Wasilewski, Klemenz, Pawłowski, Boguski, Drzazga, Silva, Chuca, Kumah, Al Ani, Mak, Szot, Zdybowicz

Wisła Kraków Oldboje II:

Baszczyński, Brożek, Bukalski, Czerwiec, Głowacki, Gołoś, Gorawski, Gorszkow, Jop, Kosowski, Kuźba, Niciński, Zieńczuk, Pater, Majdan (bramkarz), Kłos, Dudka, Pawełek (bramkarz), Szymkowiak, Zając, Kmiecik G., Gabryś, Lutko