Wygrana Wisły Can-Pack nad morzem

5 lat temu | 20.03.2019, 10:40

Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka przegrywały w Trójmieście po pierwszej kwarcie 17:24, ale zawodniczki Białej Gwiazdy nie zamierzały jednak łatwo oddać pola gdańszczankom. Koszykarki z Reymonta przechyliły ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść, bez litości ogrywając gospodynie w trzech kolejnych ćwiartkach meczu. Najskuteczniejszą zawodniczką krakowskiego zespołu była Jordin Canada, która wraca na parkiety ze zdwojoną siłą po kontuzji nabytej w Kursku podczas meczu EuroCup. Amerykanka zanotowała bowiem 16 punktów w sobotniej potyczce.

Zwycięstwo nieopodal Dworu Artusa pozwoliło wskoczyć zespołowi Wisły Can-Pack na piąte miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. Teraz przed zawodniczkami Białej Gwiazdy dziesięć dni przerwy, po której przyjdzie krakowiakom rywalizować we Francji w ramach rozgrywek EuroCup. Przeciwnikiem Wiślaczek będzie Nantes Rezé Basket. Pierwsze spotkanie odbędzie się w kraju nad Sekwaną w środę 23 stycznia o godzinie 19.30.