Wygrana Czarnogóry, Beqiraj z bramką

4 lata temu | 08.09.2020, 23:17

Informacja o meczu z udziałem Wiślaka.

W pierwszej połowie spotkanie toczyło się na niezwykle wyrównanym poziomie. Częściej przy piłce byli reprezentanci Luksemburgu, jednak nie wpłynęło to na wynik spotkania. Aktywniejsi w ataku okazali się z kolei reprezentanci Czarnogóry, którzy częściej zapędzali się pod pole karne rywala, co poskutkowało kilkoma szansami na zdobycie gola. Niestety, żadnej z nich nie udało im się wykorzystać.

Wejście Beqiraja

W drugiej części spotkania gospodarze postawili swoim rywalom trudne warunki. Nie dość, że częściej utrzymywali się przy piłce, to w dodatku wielokrotnie znajdowali się w dogodnych sytuacjach do tego, by zanotować trafienie, ale ta sztuka im się nie udawała.

W 75. minucie meczu na zmianę zdecydował się selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Czarnogóry, wprowadzając na boisko napastnika Białej Gwiazdy Fatosa Beqiraja, który zmienił Dino Islamovicia. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, sędzia nadzorujący przebieg spotkania wskazał na rzut karny dla Czarnogóry, a do piłki podszedł właśnie Beqiraj. Czarnogórowi udało się zmylić bramkarza i dać swojemu zespołowi prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Czarnogóry.

Luksemburg - Czarnogóra 0:1 (0:0)
0:1 Beqiraj 93' (k.)

Czarnogóra: Mijatović - Raspopović, Vujacić, Savić, Marusić - Vukcević, Haksabanović, Boljević, Kosović, Jovetić, Islamović

Ławka rezerwowych: Bakić, Beqiraj, Bulatović, Hocko, Janković, Jovović, Petković, Sarkić, Savicević, Scekić, Sofranac

W poprzednim spotkaniu reprezentacja Czarnogóry okazała się lepsza od Cypru. Dzielne Sokoły zwyciężyły wówczas 2:0, a Fatos Beqiraj spędził na boisku 45 minut.