Wygrać Derby!

2 lata temu | 29.04.2022, 16:21

Zapowiedź meczu derbowego.

Zespół Jacka Zielińskiego przygotowuje się do Derbów w świetnym nastroju. Pasy wygrały dwa ostatnie mecze, co pozwala im znajdować się na 8. pozycji w ligowej tabeli, mając na koncie 41 punktów. Do meczu z Wisłą Cracovia podchodzi w dobrej formie, o czym świadczą wyniki kwietniowych potyczek w lidze: 9 punktów z 12 możliwych. W dwóch ostatnich rywalizacjach Pasy nie straciły ani jednej bramki, pokonując 1:0 Zagłębie Lubin i Radomiak Radom.

Przyjemne derbowe statystyki

W realizacji tego planu na pewno chcą przeszkodzić rywalom Wiślacy, którzy walczą o utrzymanie w lidze. Drużyna Jerzego Brzęczka czeka na wyjazdowe zwycięstwo od października 2021 roku. Przełamanie musi nastąpić w niedzielę, gdy 13-krotni mistrzowie Polski wybiegną na płytę boiska lokalnej rywalki. W meczach z Cracovią zawodnicy Wisły nie odstawiają nogi, chcąc potwierdzić panowanie pod Wawelem i także tym razem zrobić ważny krok w kierunku utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W 3 z 4 ostatnich meczów przy ulicy Kałuży Wisła zdobyła 10 punktów, a po raz ostatni przegrała z Cracovią na wyjeździe w sierpniu 2016 roku.

Derby na wagę Ekstraklasy

Jeśli mówić o Wiśle, to w ostatnim czasie piłkarzom Jerzego Brzęczka wyraźnie brakuje skuteczności i powodzenia. Po pięknym zwycięstwie nad Górnikiem Zabrze Wiślacy zremisowali we Wrocławiu, a w ubiegły poniedziałek przegrali z Wisłą Płock 3:4. W tym drugim spotkaniu Biała Gwiazda przegrywała 0:2 już w 12. minucie. Przed początkiem 2. połowy imienniczka z Płocka prowadziła 3:1, ale 13-krotni mistrzowie kraju potrafili strzelić 2 bramki i wyrównać wynik. Jednak w doliczonym czasie gry sędzia skorzystał z systemu VAR i zdecydował o faulu w polu karnym krakowskiej Wisły. Goście strzelili zwycięską bramkę w 101. minucie, a Biała Gwiazda wciąż stacjonuje w strefie spadkowej. Mamy nadzieję, że wyczyn ten uda się im po ostatnim gwizdku derbowej rywalizacji.

Początek potyczki punktualnie o godzinie 17:30. Razem damy radę i pokonamy odwieczną rywalkę!