Wyciągnąć lekcję: zapowiedź #WISSPA

1 miesiąc temu | 14.08.2024, 19:36

W czwartek wieczorem 15 sierpnia o godzinie 20:30 Wisła Kraków w ramach rozgrywek UEFA podejmie na swoim stadionie zespół Spartaka Trnava. W pierwszym starciu tych drużyn padł wynik 3:1 dla Słowaków, przez co w rewanżu Biała Gwiazda stanie przed niełatwym zadaniem odrobienia dwubramkowej straty.

Podczas jutrzejszej potyczki bardzo ważne będzie, aby jak najlepiej kontrolować wydarzenia na boisku. W meczu rozgrywanym w Trnavie Wiślacy jako pierwsi wyszli na prowadzenie i po dobrze rozegranej połowie schodzili do szatni z jednobramkową przewagą. Po zmianie stron to właśnie brak kontroli nad przebiegiem spotkania i błędy w defensywie zaważyły o niekorzystnym wyniku, który z pomocą domowych trybun trzeba będzie teraz próbować odrobić.

To właśnie wsparcie kibiców okazać może się w tej sytuacji kluczowe, szczególnie w pierwszych minutach gry. Szybko zdobyta bramka ma szansę całkowicie ustalić dalszy przebieg zawodów, a topniejąca do jednego gola strata z wciąż całym meczem do rozegrania pozwoliłaby realnie myśleć o odwróceniu losów dwumeczu. Historia naszego klubu zna już tego typu przypadki, które z optymizmem i wiarą pozwalają wierzyć w zwycięstwo oraz awans do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Konferencji.

Ważnym aspektem nadchodzącej rywalizacji może być zarządzanie zmęczeniem. Temat ten przewijał się w trakcie przedmeczowej konferencji naszych gości, którzy w ten weekend nie rozgrywali swojego spotkania ligowego. W rozmowie z dziennikarzami brał udział znany polskim fanom piłki Robert Pich, podkreślający jak ważna może być jutro odpowiednia regeneracja. Podopiecznych trenera Moskala między starciami z Ruchem Chorzów i Spartakiem dzielić będą zaledwie dwa dni na odpoczynek, co wskazywać może na wzrost roli zmienników i sugerować konieczność sprawnego przejęcia inicjatywy na murawie. Pewne jest jednak to, że nie będzie tutaj mowy o żadnej taryfie ulgowej!