Informacje dla kibiców przed meczem #WISWPŁ.
Wybierając się na spotkanie z Wisłą Płock, przygotujcie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający Waszą tożsamość. W celu uniknięcia kolejek, prosimy o wcześniejsze przybycie na stadion (zwłaszcza na trybunę E). Bramy obiektu zostaną otwarte o godzinie 17:00.
Bilety na mecz z Wisłą Płock będzie można zakupić w kasach Strefy Kibica od godziny 11.00 do zakończenia pierwszej połowy meczu lub za pośrednictwem strony bilety.wisla.krakow.pl. Po klubowe gadżety zapraszamy z kolei do nowo otwartego wiślackiego Fanshopu, który w poniedziałek czynny będzie od 11:00 do godziny po zakończeniu rywalizacji.
Przypominamy, że w związku ze zmianą przepisów okołocovidowych i anulowaniu niektórych obostrzeń, na stadionie nie obowiązują limity, a kibice nie są zobowiązani do posiadania certyfikatów lub zaświadczeń o przebytej chorobie. Prosimy wszystkich karnetowiczów o zajęcie miejsc, na które pierwotnie zakupili abonament i sprawdzenie informacji na swoim koncie tutaj lub o kontakt mailowy na adres: [email protected].
W związku ze śmiercią Stanisława Sękiewicza - Wiślackiego Smoka - zaplanowana jest minuta ciszy dla upamiętnienia tego wiernego sympatyka. W trakcie meczu wyeksponowany zostanie również strój, który na przestrzeni ostatnich lat Pan Staszek przywdziewał podczas każdego meczu przy R22. Ponadto piłkarze 13-krotnego mistrza Polski - w celu uczczenia zmarłego kibica - wybiegną na murawę w czarnych opaskach.
Na głodnych piłkarskich emocji (i nie tylko) czekać będą foodtrucki wypełnione pysznym jedzeniem, które zlokalizowane będą na parkingu od strony ulicy Reymonta. Z myślą o najmłodszych fanach przygotowaliśmy natomiast masę atrakcji, jak chociażby malowanie twarzy, strefa z mini boiskiem, a także strefa PlayStation umiejscowiona wewnątrz trybuny E, która zorganizowana jest przez firmę Eventworld.
WAŻNE INFORMACJE OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS MECZÓW WISŁY KRAKÓW
Zabrania się wnoszenia na imprezą masową i posiadania przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia innych osób. Należą do nich: broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne, napoje alkoholowe, środki odurzające lub substancje psychotropowe.
Broń, materiały wybuchowe, noże |
Napoje alkoholowe, narkotyki |
Materiały pirotechniczne |
Części ubioru zakrywające twarz, kominiarki |
Gaz w aerozolu, substancje żrące, łatwopalne |
Butelki, kubki, puszki, dzbanki
|
Kaski, sztywne parasole z zaostrzonym końcem |
Banery lub flagi o wymiarach powyżej 2 m x 1,5 m |
Profesjonalne aparaty fotograficzne, kamery wideo |
Pudła, torby, plecaki, walizki i inne przedmioty większe niż 25 cm x 25 cm x 25 cm |
Przedmioty, materiały, ubrania komercyjne i promocyjne |
Megafony, syreny, wuwuzele i inne urządzenia emitujące dźwięk
|
Próba wniesienia przedmiotów zabronionych na teren stadionu może skutkować postępowaniem karnym.
Organizator jest uprawniony do utrwalania przebiegu imprezy masowej - a w szczególności zachowania osób w niej uczestniczących - za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Zgromadzone w ten sposób materiały mogą stanowić dowody pozwalające na wszczęcie postępowania karnego.
Stadion jest podzielony na dwie strefy bezpieczeństwa: zewnętrzną - pomiędzy ogrodzeniem a stadionem - i wewnętrzną, którą stanowią promenady wewnętrzne i trybuny.
Wejście do strefy zewnętrznej jest możliwe po sprawdzeniu biletu przez stewardów oraz kontroli odzieży i bagażu.
Wejście na trybuny odbywa się przez bramki obrotowe po odczytaniu przez elektroniczny czytnik kodu na bilecie. W czasie pobytu na trybunie należy przebywać w swoim sektorze. Zabronione jest wchodzenie w strefy i rejony oznaczone jako nieprzeznaczone dla publiczności pod groźbą kary.
Przy wejściach na stadion znajdują się punkty depozytowe. Za pokwitowaniem można w nich zostawić na przechowanie przedmioty, których nie wolno wnosić na teren imprezy masowej (profesjonalny sprzęt fotograficzny, profesjonalne kamery, sztywne parasole z zaostrzonym końcem itp.).