TS Wisła Kraków SA

Wracamy do Europy! Czas na KF Llapi!

1 tydzień temu | 10.07.2024, 19:37
Wracamy do Europy! Czas na KF Llapi!

Już za niespełna 24 godziny Wisła Kraków zmierzy się na swoim obiekcie z kosowskim KF Llapi. O godzinie 20:30 zabrzmi pierwszy gwizdek, który dla Wiślaków oznaczać będzie powrót do europejskich zmagań po ponad 12 latach przerwy, a także oficjalne wkroczenie w sezon 2024/25.

Spoglądając w pierwszej kolejności na naszego rywala dla gości będzie to również premierowy mecz nowego sezonu. Drużyna z Podujeva w ramach przygotowań rozegrała cztery mecze towarzyskie, zakończone jednym zwycięstwem, remisem oraz dwiema porażkami. Ich sparingpartnerzy na co dzień występują w ligach macedońskich i albańskich, więc to, jak w starciu z Polskim zespołem poradzą sobie podopieczni trenera Batatina pozostanie niewiadomą aż do jutrzejszego spotkania.

Wisła Kraków podchodzi do tego starcia uznawana przez wielu ekspertów jako faworyt. Ostatnia przekonywująca wygrana w derbowym sparingu z Hutnikiem oraz intensywnie przepracowany okres przygotowawczy muszą jednak uzyskać potwierdzenie w rywalizacji o stawkę – a ta wydaje się tu naprawdę spora. Dla zwycięzcy tego dwumeczu spośród takich klubów, jak Ajax Amsterdam czy grająca w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów SC Braga został wylosowany Rapid Wiedeń. Patrząc więc na nazwy tych marek śmiało można stwierdzić, że awans do kolejnej rundy wiązałby się z szansą na naprawdę historyczną potyczkę.

Powracający na ławkę trenerską Białej Gwiazdy Kazimierz Moskal stanie przed niełatwym zadaniem przebudowy środka pola. W obliczu kontuzji gracza o takim profilu, jak Kacper Duda prawdopodobnie zmienią się również role poszczególnych piłkarzy, którzy jutro od pierwszej minuty wybiegną na murawę stadionu przy ulicy Reymonta. Kluczowe będzie również Wasze wsparcie, więc serdecznie zapraszamy Państwa do pojawienia się jutrzejszego wieczoru na trybunach i dopingowania naszego zespołu w celu pomyślnego otwarcia tegorocznych rozgrywek!

Razem po zwycięstwo!

Udostępnij