Świąteczne granie w Niepołomicach: Puszcza - Wisła

1 rok temu | 08.04.2023, 11:02

Zapowiedź meczu #PUNWIS.

W październiku mecz rozpoczął się fenomenalnie. W 3. minucie spotkania wynik otworzył Rodado, który pokonał bramkarza pięknym strzałem zza pola karnego. Jednak po stałym fragmencie gry goście wyrównali, a następnie podwyższyli prowadzenie - i to dwukrotnie... Na przerwę obie drużyny zeszły z wynikiem 1:3. Mimo starań o wyrównanie w końcówce, jedyną bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Vullnet Basha, więc zespół z Niepołomic cieszył się trzema punktami.

Najgroźniejszy snajper - jest obrońcą?

Brzmi to kuriozalnie, ale tak. Najlepszym strzelcem Puszczy w tym sezonie jest Piotr Mroziński – prawy obrońca. Już w ubiegłym spotkaniu mogliśmy zobaczyć dobrze rozgrywane stałe fragmenty gry i to za ich sprawą wiele bramek zdobywają nie ci najofensywniejsi zawodnicy, lecz najlepiej zbudowani. Za ich rozgrywanie odpowiedzialny jest środkowy pomocnik –- Jakub Serafin, który ponadto pełni funkcję kapitana.

Jak gra Puszcza?

Drużyna trenera Tomasza Tułacza gra twardą piłkę i nie brakuje jej motywacji i woli walki. Często wygląda to w ten sposób: przyjęcie i długa piłka za plecy obrońców. Proste, a skuteczne, ponieważ zespół z Niepołomic znajduje się na 5. miejscu w tabeli, do krakowian tracąc zaledwie 5 punktów. Z graczy, którzy mogą zagrozić bramce Wisły należy wymienić również rosłego lewego pomocnika - Emile Thiakane, który dysponuje dobrą techniką i często decyduje się na niekonwencjonalne rozwiązania. Czy Żubry przeszkodzą Wiśle w dostaniu się na pozycję wicelidera?

Początek spotkania już o godzinie 17.30. Wspólnie wspierajmy Białą Gwiazdę! Jazda! Jazda! Jazda!