Zapowiedzi

#WISSTA: Aktywna przerwa na kadrę

2 miesiące temu | 22.03.2024, 08:56

Sztab trenerski Wisły Kraków zaplanował na piątkowe południe mecz sparingowy z ligowym rywalem. Do ORLEN OIL Centrum Treningowego w Myślenicach przyjedzie Stal Rzeszów.

Przerwa na rozgrywki reprezentacyjne jest chwilą na zaczerpnięcie oddechu, ale i też dobrą okazją na dokładne przetrenowanie niektórych elementów. Jest to również szansa na wyrównanie obciążeń zawodnikom, którzy dotychczas zainkasowali mniejszą liczbę boiskowych minut.

Drużyna z Rzeszowa jest dla Białej Gwiazdy dobrze znanym przeciwnikiem. Krakowianie mierzyli się z nią w trwającym sezonie już trzykrotnie - dwa razy w ramach rozgrywek FORTUNA 1 Ligi i raz na etapie 1/8 finału Pucharu Polski. Wiślacy zdobyli w ligowych starciach ze Stalą 4 punkty, remisując przy Reymonta 0:0 oraz wygrywając 2:1 podczas wyjazdowego rewanżu. Starcie pucharowe to już natomiast pokaz siły ze strony Wisły, zakończony zwycięstwem 4:1 i pewnym awansem do kolejnej rundy.

Gracze z Podkarpacia nie najlepiej rozpoczęli rundę wiosenną, notując cztery ligowe porażki z rzędu. W ostatniej kolejce udało im się jednak przełamać tą nieudaną passę, pokonując 2:1 na własnym obiekcie zespół Motoru Lublin. Najbliższy sparing będzie dla podopiecznych trenera Zuba doskonałą okazją na potwierdzenie, iż pomyślny rezultat nie był dziełem przypadku i jest zwiastunem powrotu na właściwe tory.

Decyzją obu sztabów szkoleniowych transmisja na żywo z tego spotkania nie będzie prowadzona.