Wisła Women

Wisła Women: Kolejna wygrana z Izolatorem Boguchwała

2 tygodnie temu | 15.04.2024, 17:06

Piłkarki Białej Gwiazdy w niedzielę zmierzyły się na wyjeździe z Izolatorem Boguchwała. Mecz zakończył się wygraną Wiślaczek 3:0 po bramkach  Sobolewskiej, Pokorniak i Siwek.

Pojedynek w Boguchwale obfitował w sporo dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Pierwszego gola dla Wisły udało strzelić się jednak dopiero w 40 minucie - po akcji sam na sam Sobolewskiej i asyście Fryczek. Wykorzystując chwilową słabość przeciwniczek drugą bramkę do szatni strzeliła Zuzanna Pokorniak uderzając płasko obok słupka z 16m. W drugiej połowie gospodynie kilkukrotnie starały się odmienić losy spotkania i zaskoczyć obronę Wiślaczek, lecz bezskutecznie. Do protokołu sędziego na listę strzelczyń w 77 minucie wpisała się jeszcze Inga Siwek po składnej akcji sam na sam i dograniu piłki przez Łatkę.

Izolator Boguchwała - Wisła Kraków 0:3

Skład Wisły Kraków: Kurek - Kokoszka, Fryczek, Włodarz, Pokorniak (50' Siwek), Łatka, Lorenc (60' Dąbrowska), Mikulińska, Sobolewska (75' Filar), Jaskółka, Kuciel

"Gratulacje dla dziewczyn, cieszy kolejne zwycięstwo nad rywalkami, które postawiły nam trudne warunki. Większość meczu byliśmy w posiadaniu piłki i stwarzaliśmy sobie sytuację, ale w drugiej połowie były momenty w których Izolator zepchnął nas do defensywy i stworzył sobie sytuację bramkowe. Pracujemy dalej i przygotowujemy się do kolejnego meczu. " - podsumował podopieczne trener Mateusz Król