Wisła II: Z Oświęcimia z kompletem oczek

2 tygodnie temu | 01.05.2024, 20:41

Zespół rezerw Białej Gwiazdy kontynuuje dobrą serię i dopisuje komplet punktów! W meczu 28. kolejki JAKO IV Ligi krakowianie pokonali na wyjeździe Unię Oświęcim 4:0 po bramkach Mateusza Stanka, Michała Zimona, Kamila Kaczówki i Macieja Kuziemki.

Goście pewnie rozpoczęli spotkanie i całkiem szybko wypracowali sobie dogodną sytuację, którą zwieńczyli celnym strzałem. W 4. minucie Karol Tokarczyk posłał piłkę na głowę Mateusza Stanka, a ten precyzyjnie uderzył, otwierając wynik spotkania. Kolejne minuty meczu upływały przy staraniach zawiązywania składnych akcji przez oba zespoły, jednak zarówno Wisła, jak i Unia nie ustrzegły się błędów, więc sytuacji nie było zbyt wiele. Szanse na celne trafienie miał dwukrotnie Karol Dziedzic, ale w pierwszym przypadku uderzył ponad bramką, a przy drugim strzale został zablokowany przez obrońcę gości. W okolicach 30. minuty meczu nastąpił chwilowy zastój w grze, kiedy to oba zespoły próbowały przechylić szalę na własną stronę, lecz nie byli zdolni do wykreowania sobie okazji pod bramką drużyny przeciwnej. Wiślacy zdołali jednak uporać się z niemocą i już kilka chwil później Dawid Olejarka podał do Mateusza Stanka, a ten uderzył, ale rywal zablokował strzał. Tuż przed przerwą kolejna próba Wiślaków - Jakub Niewiadomski rozegrał krótko z wolnego do Dawida Olejarki, który próbował pokonać golkiper Unii, lecz bramkarz znów wykazał się refleksem.

Cztery trafienia, trzy punkty

Po zmianie stron zespołom trudno było załapać rytm gry, jednak ponownie to goście szybciej poradzili sobie z sytuacją, w efekcie czego podwyższyli prowadzenie. W 56. minucie Michał Zimon uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego wprost w światło bramki, a golkiper Unii starał się obronić strzał, ale piłka wypadła mu z rąk i przekroczyła linię bramkową. Krakowianie nie składali broni i do samego końca kontrolowali mecz, zawiązując kolejne akcje oraz wdzierając się w pole karne przeciwników. Na kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry goście ponownie dali się we znaki miejscowym - Karol Dziedzic zagrał prostopadle do Kamila Kaczówki, a ten wyszedł sam na sam i pokonał golkipera Unii. Zwycięstwo Białej Gwiazdy niedługo później przypieczętował Maciej Kuziemka. Wiślak idealnie przymierzył, trafiając w samo okienko bramki strzeżonej przez bramkarza z Oświęcimia. W trakcie drugiej połowy gospodarze nie ustępowali w próbach ataków, starając się odpowiadać przeciwników, ale finalnie nie udało im się odnaleźć drogi do bramki przeciwników.

Unia Oświęcim - Wisła II Kraków 0:4 (0:1)
0:1 Mateusz Stanek 4’
0:2 Michał Zimon 56’
0:3 Kamil Kaczówka 74’
0:4 Maciej Kuziemka 77’

Wisła II Kraków: Kacper Szewczyk - Kuba Wiśniewski, Daniel Ramírez (78’ Oliwier Micek), Jakub Złoch, Jakub Niewiadomski - Karol Tokarczyk (63’ Maciej Kuziemka), Mariusz Kutwa, Michał Zimon (76’ Karol Sałamaj), Karol Dziedzic, Dawid Olejarka (65’ Dominik Sarga) - Mateusz Stanek (58’ Kamil Kaczówka)