Wisła II: Bolesna porażka z Beskidem Andrychów

6 miesięcy temu | 04.11.2023, 14:21

Drugi zespół Wisły Kraków nie może już pochwalić się mianem niepokonanego w rozgrywkach JAKO IV Ligi. Podopieczni Mariusza Jopa w 17. kolejce rozgrywek doznali pierwszej porażki, ulegając w Myślenicach 1:5 Beskidowi Andrychów. Jedyną bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Dominik Sarga.

Wiślacy do starcia z Beskidem Andrychów przystępowali z 10-punktową przewagą nad wiceliderem JAKO IV Ligi Orłem Ryczów. Sobotnie spotkanie z Beskidem Andrychów rozpoczęło się dla Wiślaków znakomicie. W 19. minucie po zagraniu z głębi pola wynik meczu otworzył Dominik Sarga.

Potem rozpoczął się jednak koszmar Białej Gwiazdy, która w ciągu ośmiu minut straciła aż trzy gole. Najpierw w 29. minucie arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym Karola Sałamaja, a „jedenastkę” na gola zamienił Dawid Nagi. Wiślacy nie zdołali się jeszcze otrząsnąć, a dwie minuty później już przegrywali. Po szybkiej akcji Beskidu do siatki trafił Wiktor Kołodziej. W 37. minucie niesamowicie z narożnika pola karnego uderzył natomiast Jakub Raszka, czym kompletnie zaskoczył Mikołaja Biegańskiego.

Po zmianie stron Mariusz Jop sięgnął po rezerwowych. Na murawie zameldowali się Marcin Bartoń, Karol Tokarczyk i Piotr Ćwik, ale starania Białej Gwiazdy o przynajmniej kontaktowego gola nie przynosiły efektu. Najbliżej celu był Michał Zimon, który w 58. minucie ładne przymierzył zza pola karnego. Goście przeprowadzali natomiast zabójcze kontrataki.

W 67. minucie dublet na swoim koncie ustrzelił Jakub Raszka, który po dwójkowej akcji z Wiktorem Kołodziejem po raz czwarty znalazł sposób na sforsowanie defensywy ekipy z Reymonta. W 73. minucie Mikołaj Biegański po raz piąty wyciągał piłkę z siatki po uderzeniu głową jednego z rywali.

W doliczonym czasie gry rozmiary porażki mógł zmniejszyć jeszcze Marc Grau. Hiszpański pomocnik trafił do siatki uderzeniem głową po rzucie wolnym, ale sędziowie po chwili odgwizdali spalonego.

Drugi zespół Wisły w tabeli czwartoligowej tabeli wciąż ma dużą przewagę nad Orłem Ryczów, który ma jednak jeszcze jedno zaległe spotkanie do rozegrania. W kolejnej serii spotkań ekipa Mariusza Jopa spotka się na wyjeździe z Wolanią Wola Rzędzińska. Mecz zaplanowany na niedzielę, 12 listopada o godz. 14.00.

Wisła II Kraków – Beskid Andrychów 1:5 (1:3)

Bramka dla Wisły: Dominik Sarga 19'

Wisła II: Mikołaj Biegański – Filip Baniowski, Jakub Złoch, Daniel Ramirez, Karol Sałamaj – Mariusz Kutwa (K), Michał Zimon (58' Marcin Bartoń (83' Jakub Madej), Wiktor Szywacz (74' Piotr Ćwik), Marc Grau, Maciej Kuziemka (66' Karol Tokarczyk) – Dominik Sarga