Wisła II: Awans jest nasz! Zwycięstwo z Jawiszowicami

3 tygodnie temu | 29.05.2024, 20:07

Zespół rezerw Białej Gwiazdy w ramach 33. kolejki JAKO IV Ligi starł się na własnym terenie z wiceliderem, drużyną LKS Jawiszowice. Wiślacy wykazali się skutecznością, pokonując rywali 3:0 po strzałach Kamila Kaczówki, Kuby Wiśniewskiego i Wiktora Szywacza.

Od początku pierwszej połowy spotkania oba zespoły niestrudzenie walczyły o wypracowanie przewagi i otwarcie wyniku meczu. W pierwszych minutach do głosu zaczęli dochodzić gracze z Jawiszowic, którzy oddawali kolejne strzały w kierunku bramki Wiślaków, ale Kacper Szewczyk dzielnie chronił zespół przed stratą. Gospodarze również szybko zaczęli dawać się we znaki rywalom i wychodzić z dobrymi akcjami. W 8. minucie Mariusz Kutwy zagrał na prawą stronę do Kuby Wiśniewskiego, ten podał w pole karne do Wiktora Szywacza, lecz zawodnik uderzył niecelnie. Do końca tej części meczu oba zespoły stawały na wysokości zadania, starając się pokrzyżować szyki rywalom i oddać celny strzał. Po stronie Białej Gwiazdy szanse miał Wiktor Szywacz, uderzając z dystansu, jednak piłka poszybowała obok bramki. Próby podejmowane przez Wiślaków długo nie dawały efektów, lecz to zmieniło się w 37. minucie, kiedy to Wiktor Szywacz uderzył w stronę bramki, piłka odbiła się jeszcze od zawodnika z Jawiszowic i Kamil Kaczówka pokonał golkipera gości, wskutek czego zespół z Reymonta wywalczył prowadzenie do przerwy.

Kolejne bramki i wywalczony awans

Po zmianie stron zespół z Krakowa niezwłocznie ruszył do ataku, próbując po raz kolejny odnaleźć drogę do bramki drużyny z Jawiszowic. Wiślacy rozpoczęli drugą połowę w najlepszy sposób - w 47. minucie Wiktor Szywacz przymierzył w samo okienko i tym samym podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Zawodnicy z Jawiszowic próbowali odpowiadać na próby gospodarzy, jednak bezskutecznie. Starania gości nie dawały rezultatu, za to rozpędzeni gracze z Krakowa nie spoczywali na laurach, oddając kolejne strzały. W 61. minucie ponownie wykorzystali okazje za sprawą trafienia Kuby Wiśniewskiego, którym przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu. Pomimo starań jednej i drugiej drużyny wynik meczu do końca nie uległ już zmianie. Wygrana drużyny Białej Gwiazdy pozwoliła gospodarzom utrzymać passę spotkań bez porażki i wywalczyć awans do III ligi.

Wisła II Kraków - LKS Jawiszowice 3:0 (1:0)

1:0 Kamil Kaczówka 37’

2:0 Wiktor Szywacz 47’

3:0 Kuba Wiśniewski 61

Wisła II Kraków: Kacper Szewczyk - Kuba Wiśniewski, Jakub Złoch, Daniel Ramírez, Jakub Niewiadomski - Wiktor Szywacz (75’ Piotr Ćwik), Mariusz Kutwa (86’ Marcin Bartoń), Michał Zimon (83’ Marc Grau), Karol Dziedzic (46’ Dominik Sarga), Karol Sałamaj (68’ Maciej Kuziemka) - Kamil Kaczówka.