#WisłaWRado: Sparing z Puszczą na zakończenie obozu

2 dni temu | 28.06.2024, 12:53

Ostatni dzień obozu to mecz kontrolny z Puszczą Niepołomice, z którą Wiślacy zmierzyli się jeszcze na obiekcie Rado Resort. Sparing zakończył się wygraną rywali 1:0, a bramkę zdobył Dominykas Barauskas.

Dla Białej Gwiazdy był to pierwszy sparing, a w składzie drużyny spod Wawelu nie brakowało nowych twarzy, jak Olivier Sukiennicki i Rafał Mikulec.

Pierwsze minuty meczu były wyrównane, ale z biegiem czasu częściej przy piłce zaczęła utrzymywać się Wisła i to ona jako pierwsza oddała strzał na bramkę rywala, ale futbolowa wylądowała w rękawicach Komara. Odpowiedź ze strony Puszczy w postaci uderzenia nie znalazła drogi do bramki. Kolejne minuty to wciąż utrzymująca się przewaga Białej Gwiazdy, która prowadziła grę.

W 16. minucie po stałym fragmencie gry ponownie piłka poszybowała w kierunku bramki po dośrodkowaniu Młyńskiego, lecz żaden z kolegów z drużyny nie domknął podania. Chwilę później akcję prawą stroną przeprowadzili krakowianie, po której wywalczyli rzut rożny.

Ataki Wiślaków nie ustawały. Po jednym z nich futbolówkę zmierzającą w stronę bramki wybił Abramowicz. W kolejnej po strzale Dudy futbolówkę złapał bramkarz z Niepołomic.

Próby kontrataków zawodników Puszczy kończyły się niepowodzeniem, bo na posterunku byli defensorzy z R22. Po krótkim okresie, w którym pod pole karne Wisły zapędzali się goście, gra ponownie się wyrównała. Przed gwizdkiem na przerwę szansę miała Puszcza, ale nie wykorzystała błędu i do szatni drużyny schodziły z wynikiem 0:0.

Zmiany w składzie, zmiana wyniku

Ze zmiany w składzie przystąpiły do meczów oba zespoły. Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej, ale więcej obserwowaliśmy gry w środkowej strefie boiska.

W 64. minucie Biała Gwiazda przeniosła się pod szesnastkę rywala. Na strzał zdecydował się Dziedzic, ale odbił ją przeciwnik. Pięć minut później z kontratakiem popędzili gracze z Krakowa, piłkę na prawej stronie dostał Starzyński, ale z interwencją z bramki wyszedł golkiper. W odpowiedzi okazję wypracowali sobie goście, ale strzał po długim słupku minął bramkę.

Ostatnia faza meczu przyniosła próby przedostania się pod obie bramki. I tak jeden z ataków w 80. minucie zakończył się golem dla Puszczy. Końcówka meczu to niecelne uderzenie Olejarki i akcja sam na sam Starzyńskiego - obaj nie potrafili jednak wpakować piłki do siatki. Tym samym mecz zakończył się porażką 0:1.

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)
0:1 Dominykas Barauskas78'

Wisła Kraków: Cziczkan - Jaroch (46' Wiśniewski, 80' Fazlagić), Uryga (58' Łasicki), Colley (58' Skrobański), Mikulec (58' Kutwa) - Duda (58' Dziedzic), Carbo (53' Sapała) - Baena (46' Starzyński), Sukiennicki (46' Jakobi), Młyński (58' Olejarka) - Rodado (58' Gogół)

Puszcza Niepołomice (skład wyjściowy): Komar - Revenco, Szymonowicz, Siplak, Abramowicz - Walski, Serafin -Tomalski, Cichoń, Cholewiak - Siemaszko

Ławka rezerwowych: Perchel, Mroziński, Sołowiej, Kieliś, Stec, Hajda, Radecki, Thiago, Barauskas plus dwóch zawodników testowanych.