Wisła Kraków drugi rok z rzędu mistrzem Polski w Amp Futbolu!

1 rok temu | 07.11.2022, 16:29

Podsumowanie turnieju Amp Futbolu.

Pierwszy dzień VI turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy rozpoczął się od spotkania Kuloodpornych z Legią. Ekipa z Bielsko-Białej pełniła rolę gospodarzy decydującej fazy rozgrywek, więc dla nikogo nie było zaskoczeniem to, że od pierwszych minut ruszyli do ataku. Obie ekipy walczyły bowiem o status najlepszej drużyny w kraju. Jednak to Kuloodporni niemalże zmiażdżyli stołeczny zespół, pewnie pokonując rywali 6:0. W kolejnym starciu rozegranym tego dnia krakowska Wisła podejmowała Wartę Poznań. Mistrzowie Polski okazali się lepsi od piłkarzy z Wielkopolski i wygrali 4:0. W kolejnej potyczce Kuloodporni wysoko wygrali ze Stalą Rzeszów - 10:0. Warto zaznaczyć, że zawodnicy Białej Gwiazdy strzelili rzeszowianom o dwie bramki więcej i wygrali z podkarpackim zespołem 12:0. W pozostałym meczu dnia Warta Poznań zmuszona była uznać wyższość warszawskiej Legii, przegrywając ze stołecznymi 1:2.

Drugi dzień piłkarskich emocji

W niedzielę na kibiców Amp Futbolu czekały najważniejsze spotkania, które miały bezpośredni wpływ na końcową tabelę obecnego sezonu Ekstraklasy. W pierwszym z zaplanowanych spotkań Kuloodpornym udało się pokonać Wartę Poznań (2:1), która bez względu na stratę dwóch bramek w pierwszej połowie walczyła do ostatniej sekundy, próbując odwrócić losy rywalizacji. W kolejnym starciu rywalizowały dwie najlepsze ekipy z ubiegłego sezonu - Wisła i Legia - które pragnęły zrobić wszystko, by sięgnąć po złote medale mistrzostw Polski. Jeszcze w pierwszej części potyczki Biała Gwiazda zdobyła dwie ważne bramki, które dały jej przewagę. Po zmianie stron Wiślacy strzelili kolejne dwa gole i pokonali Legię 4:0!

W przedostatniej potyczce turnieju Warta bez żadnych problemów potwierdziła swoją wyższość nad Stalą (4:0), a jeden z piłkarzy poznańskiego klubu zdobył efektowną bramkę uderzeniem z przewrotki.

Czas rozstrzygnięć

W najważniejszym meczu nie tylko turnieju, a i całego sezonu mierzyły się Kuloodporni i Wisła Kraków. Zawodników Białej Gwiazdy zadowalał remis, lecz gospodarze potrzebowali wygranej. W napiętej rywalizacji zaciekła walka toczyła się od pierwszej do ostatniej minuty, natomiast nie był w stanie przechylić szali na swoją korzyść. W ostatnich sekundach potyczki Górale stworzyli dogodną okazję, by wyjść na prowadzenie, ale bramkarz Wisły uratował swoją drużynę przed utratą gola. Bezbramkowy remis pozwolił podopiecznym Krzysztofa Moszumańskiego drugi rok z rzędu zostać najlepszą drużyną w kraju! W finałowym turnieju Wiślacy nie stracili żadnej bramki. W trakcie całego sezonu ekipa spod Wawelu wygrała 15 meczów, dwukrotnie zremisowała oraz trzykrotnie była zmuszona uznać wyższość rywali.