Rezerwy Sprawozdania

Wisła II: Zwycięstwo ze Starem Starachowice

3 godziny temu | 21.09.2024, 22:03

Drugi zespół Białej Gwiazdy w meczu 9. kolejki Betclic III Ligi pokonał na własnym terenie Star Starachowice 3:1. Bramki dla drużyny z Reymonta zdobywali Igor Sapała, Patryk Moskiewicz i Karol Tokarczyk.

W sobotnie popołudnie Wiślacy stanęli przed niemałym wyzwaniem, jakim było starcie ze znajdującym się w czubie tabeli Starem Starachowice. Krakowianie już od pierwszych chwil meczu odważnie postawili się rywalom, wychodząc z inicjatywą i zawiązując składne akcje. Szybko zaczęli też oddawać groźne strzały na bramkę. Jako pierwszy golkiperowi ze Starachowic strzałem na dalszy słupek próbował zagrozić Wiktor Szywacz, a chwilę później Maciej Kuziemka dośrodkował w pole karne na głowę zawodnika gości, po czym futbolówka spadła pod nogi Kuby Wiśniewskiego, który oddał niecelny strzał. Jedną z najlepszych okazji dla gospodarzy w tej części meczu miał właśnie Maciej Kuziemka. W 17. minucie, po centrze Kuby Wiśniewskiego, młody gracz odbił piłkę kolanem, trafiając ostatecznie w poprzeczkę. Z każdą akcją miejscowi coraz bardziej naciskali na przeciwników, konsekwentnie krocząc ku zdobyciu gola otwierającego wynik spotkania, ale piłkarze ze Starachowic nie zamierzali łatwo oddać pola rozpędzonym krakowianom, starając się pokrzyżować im szyki.

Okazji dla Wiślaków jednak nie było końca, bo w 32. minucie jedną z nich wykorzystać chciał Dominik Sarga, który, po podaniu Patryka Moskiewicza, posłał piłkę w kierunku bramki, zmuszając tym samy bramkarza gości do interwencji. Dobić próbował jeszcze Igor Sapała, lecz nie wykazał się dostateczną skutecznością. Końcówka tej połowy należała już do gości. W 43. minucie przyjezdni odnaleźli drogę do bramki Macieja Wolickiego, wychodząc na prowadzenie tuż przed przerwą.

Trzy bramki i trzy punkty

Wiślacy wyszli na drugą połowę z bardzo dużą mobilizacją do odrobienia strat, więc już od początku podejmowali próby wyprowadzania ataków. Starania gospodarzy popłaciły w 52. minucie, kiedy to świetną precyzją wykazał się Igor Sapała. Zawodnik przejął piłkę od Kuby Wiśniewskiego, a następnie uderzył z dystansu, obijając ją o słupek i umieszczając w siatce. Niespełna dziesięć minut później strzelec pierwszej bramki dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne na głowę Patryka Moskiewicza, który wpakował piłkę do siatki, podwyższając prowadzenie Wisły. Przyjezdni także nie składali broni, starając się przejść kontrolę, jednak ich próby nie dawały oczekiwanego rezultatu. Zwycięstwo Białej Gwiazdy w doliczonym czasie gry przypieczętował jeszcze Karol Tokarczyk. Zawodnik wdarł się z piłką w pole karne i pokonał golkipera gości, ustalając wynik 3:1.

Wisła II Kraków - Star Starachowice 3:1

Bramki dla Wisły: Igor Sapała 52’, Patryk Moskiewicz 63’, Karol Tokarczyk 90+2’

Wisła II Kraków: M. Wolicki - K. Wiśniewski, P. Moskiewicz, K. Skrobański, S. Chmiel (45’ J. Złoch) - D. Boiko, I. Sapała – W. Szywacz (83’ Y. Khromykh), M. Młyński (83’ F. Baniowski), M. Kuziemka – D. Sarga (63’ K. Tokarczyk)