Wisła II: Zwycięskie przełamanie w Woli Rzędzińskiej

10 miesięcy temu | 12.11.2023, 17:45

Zespół rezerw w przedostatnim meczu rundy jesiennej JAKO IV Ligi zmierzył się na wyjeździe z Wolanią Wola Rzędzińska. W meczu tym krakowianie pokazali się z dobrej strony, ostatecznie pokonując gospodarzy 2:1 po strzałach Dominika Sargi i Mateusza Stanka.

Podopieczni trenera Mariusza Jopa przystąpili do tego starcia zmotywowani do wywalczenia trzech punktów i zrehabilitowania się za ubiegłotygodniową niefortunną porażkę z Beskidem Andrychów. Spotkanie z Wolanią od początku układało się pomyślnie dla zawodników Białej Gwiazdy, którzy już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu mogli cieszyć się z celnego trafienia Dominika Sargi. Krakowianie szybko wyszli na prowadzenie, a w kolejnych minutach nie ustępowali w próbach zwiększenia przewagi, jednak okazjonalnie do głosu dochodzili również gospodarze i po jednej z sytuacji miejscowi odnaleźli drogę do bramki Kamila Brody. Dalsza część pierwszej połowy upłynęła pod znakiem nacisków wywieranych przez piłkarzy Białej Gwiazdy na rywalach oraz kolejnych składnych akcjach i oddawanych strzałach na bramkę. Miejscowi starali się odgryzać przeciwnikom, próbując siać zamęt w ich polu karnym, jednak to gracze spod Wawelu wiedli prym w tej potyczce. Okazje do umieszczenia piłki w siatce mieli chociażby kilkukrotnie Marc Grau, Wiktor Szywacz czy ponownie Dominik Sarga, ale w każdym z tych przypadków zabrakło skuteczności.

Trafienie na wagę zwycięstwa

Po zmianie stron Wiślacy konsekwentnie budowali kolejne akcje, przedzierając się w pole karne Wolanii, z kolei gospodarze, już nieco bardziej odważnie niż w pierwszej połowie, próbowali pokrzyżować plany krakowian, dochodząc przy tym również do kilku groźnych sytuacji strzeleckich. W drugiej połowie jednak to przyjezdni ponownie wykazali się skutecznością, kiedy to w 57. minucie, obsłużony przez Mariusza Kutwę, Mateusz Stanek idealnie przymierzył, trafiając wprost do sieci. Do końca spotkania oba zespoły dążyły do wykorzystania kolejnych nadarzających się okazji, a swoje szanse dla Wisły mieli jeszcze Maciej Kuziemka, Mariusz Kutwa i znowu Mateusz Stanek, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Wolania Wola Rzędzińska - Wisła II Kraków 1:2 (1:1)

Bramki dla Wisły: Dominik Sarga 1’, Mateusz Stanek 57’
Wisła II Kraków: Kamil Broda - Kuba Wiśniewski, Jakub Złoch, Daniel Ramirez, Jakub Niewiadomski - Mariusz Kutwa, Michał Zimon - Wiktor Szywacz (78’ Filip Baniowski), Marc Grau (56’ Mateusz Stanek), Maciej Kuziemka (70’ Karol Sałamaj) - Dominik Sarga (86’ Piotr Ćwik)