Wisła II: Wygrane starcie w Trzebini

11 miesięcy temu | 21.09.2023, 10:07

Zespół rezerw w ramach 10. kolejki JAKO IV Ligi zmierzył się na wyjeździe z MKS-em Trzebinia. Krakowianie wyszli obronną ręką z tego pojedynku, zwyciężając 7:1 po trzech bramkach zdobytych przez Dominika Sargę, dwóch Karola Tokarczyka, a także po celnych trafieniach Marca Grau i Marcina Bartonia.

>>>ZDJĘCIA<<<

Wiślacy pewnie rozpoczęli spotkanie, spychając rywali na ich połowę, a już w 5. minucie wypracowali sobie rzut rożny, z którego Wiktor Szywacz dośrodkował wprost do Marcina Bartonia, z kolei ten pokonał bramkarza miejscowych, otwierając wynik meczu. Z biegiem czasu przewaga krakowian stawała się coraz bardziej widoczna, natomiast zawodnicy z Trzebini nie potrafili groźnie odpowiedzieć rozpędzonym piłkarzom Wisły. Na kolejne celne trafienia nie trzeba było długo czekać, gdyż w 13. minucie Karol Sałamaj skierował futbolówkę na głowę Marca Grau, a młody Wiślak umieścił ją w siatce. W tej części spotkania gospodarze niewiele mieli do powiedzenia, za to reprezentanci Białej Gwiazdy konsekwentnie realizowali założenia, oddając strzały w kierunku bramki MKS-u Trzebinia. Przed przerwą na listę strzelców zdołał wpisać się jeszcze dwukrotnie Karol Tokarczyk, wskutek czego krakowianie prowadzili do przerwy 4:0.

Trzy punkty wywalczone!

Po zmianie stron krakowianie dążyli do zawiązywania kolejnych składnych akcji, starając się zagrozić bramce gospodarzy. Miejscowi z kolei w tej części meczu chcieli wykorzystać błędy popełniane przez przeciwników i kilkukrotnie przedarli się w ich pole karne, jednak początkowo nie dawało im to oczekiwanych rezultatów. Wiślacy nie próżnowali, pewnie przedzierając się przez obronę zespołu z Trzebini, co wkrótce poskutkowało bramką strzeloną przez Dominika Sargę. W 72. minucie drużyna z Trzebini wreszcie dopięła swego, zdobywając gola honorowego, ale ich nadzieje szybko pogrzebał wspomniany wcześniej Dominik Sarga, który przed zakończeniem meczu zdołał jeszcze dwukrotnie pokonać golkipera rywali.

MKS Trzebinia - Wisła II Kraków 1:7 (0:4)
Bramki dla Wisły: Marcin Bartoń 5’, Marc Grau 13’, Karol Tokarczyk 19’, 38’, Dominik Sarga 59’, 79’, 89’

Wisła II Kraków: Kamil Broda – Kuba Wiśniewski, Jakub Złoch, Jakub Niewiadomski (55’ Daniel Ramirez), Karol Sałamaj – Mariusz Kutwa, Michał Zimon (60’ Piotr Ćwik) – Wiktor Szywacz (46’ Maciej Kuziemka), Marc Grau (46’ Adam Pieniądz), Karol Tokarczyk – Marcin Bartoń (46’ Dominik Sarga)