Wisła II: wygrana z Pogonią!

2 tygodnie temu | 02.10.2024, 18:49

Mamy finał! Zawodnicy drugiego zespołu Wisły Kraków pokonali Pogoń Kraków 3:1 i wywalczyli miejsce w finale Pucharu Polski na szczeblu MZPN w podokręgu Kraków. Losy meczu ważyły się do ostatnich minut. Awans Wiślaków w doliczonym czasie gry zapewnił Karol Tokarczyk, który dwukrotnie trafił do siatki.

Mecz z niżej notowaną Pogonią Kraków dostarczył wielu emocji i nie był dla ekipy prowadzonej przez trenera Aleksandra Mikhailova spacerkiem. W obliczu sporej liczby kontuzji w półfinałowym boju opiekun Wiślaków dał szansę kilku młodym zawodnikom. W drugiej części gry debiut w drugim zespole zaliczyli m.in. Maciej Pachel i Jakub Nowiński.

W pierwszej części gry kibice nie doczekali się bramek, ale ton boiskowym wydarzeniom nadawali zawodnicy Białej Gwiazdy. Szwankowała jednak skuteczność. W 23. minucie pojedynek oko w oko z bramkarzem przegrał Dominik Sarga, a w 32. minucie gospodarzy od utraty gola uratowała poprzeczka, którą ostemplował Maciej Kuziemka.

Po zmianie stron na placu gry zameldowali się m.in. Danylo Boiko i Karol Tokarczyk, a Wiślacy wreszcie dopięli swego. W 59. minucie po rzucie wolnym egzekwowanym przez Yehora Khromykha wynik meczu otworzył Radosław Skała, który skierował piłkę głową do siatki.

Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa. W 65. minucie do remisu doprowadził jeden z zawodników Pogoni, który głową pokonał Piotra Zagórowskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Huśtawka nastrojów w końcówce

W 71. minucie Wiślacy powinni prowadzić. W polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Dawid Gap, ale z jedenastu metrów bramkarza rywali nie zdołał pokonać Sarga.

Ale to nie było ostatnie słowo ekipy z Reymonta, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w doliczonym czasie gry. W 92. minucie fatalny błąd bramkarza rywali po rzucie wolnym wykorzystał Tokarczyk, który dopełnił formalności strzałem do pustej bramki. A pięć minut później snajper Białej Gwiazdy miał już na koncie dublet, gdy po zagraniu Boiko sprytną podcinką przypieczętował awans Wiślaków do finału.

Finałowe spotkanie zaplanowano na 11 listopada. Decydującego rywala dla Wiślaków wyłoni drugie starcie półfinałowe, w którym drugi zespół Wieczystej Kraków zmierzy się z Wiślanami Skawina. Ten mecz odbędzie się 15 października.

Półfinał PP MZPN: Pogoń Kraków - Wisła II Kraków 1:3 (0:0)

Bramki dla Wisły: Radosław Skała (59'), Karol Tokarczyk (90+2', 90+7')

Skład Wisły II Kraków: Piotr Zagórowski - Karol Sałamaj (63' Maciej Pachel), Radosław Skała, Patryk Moskiewicz, Arkadiusz Ziarko (68' Jakub Nowiński) - Bartłomiej Sowa (46' Danylo Boiko), Yehor Khromykh - Wiktor Szywacz (46' Karol Tokarczyk), Mateusz Młyński, Maciej Kuziemka (63' Dawid Gap) - Dominik Sarga.