Rezerwy Sprawozdania

Wisła II: Ważne zwycięstwo z Dalinem

1 miesiąc temu | 19.05.2024, 20:45

Drużyna Wisły II Kraków w sobotnie przedpołudnie podejmowała na własnym terenie Dalin Myślenice. Po niezwykle zaciętym i emocjonującym pojedynku gracze Wisły pokonali przyjezdnych 2:0, a autorami bramek byli Piotr Ćwik i Wiktor Szywacz.

Rywalizujące drużyny wraz z pierwszym gwizdkiem arbitra stawały na wysokości zadania, próbując przejąć kontrolę nad grą i płynnie przejść do ofensywy, lecz działania te spotykały się ze sporym oporem ze strony przeciwników. Zarówno Wisła, jak i Dalin starały się wypracować dogodne sytuacje do strzału, zawiązując pierwsze składne akcje, ale wszelkie próby ataków były w porę rozbijane przez rywali. Naciski wywierane przez oba zespoły w trakcie pierwszej połowy nie przełożyły się na ilość sytuacji podbramkowych. Na pierwszą okazję dla Wisły musieliśmy czekać do 30. minuty, gdyż właśnie wtedy Dawid Olejarka zaatakował z dystansu bramkę drużyny przeciwnej, ale bramkarz Dalinu sparował futbolówkę. Tuż przed przerwą szansę na zdobycie gola miał też Jakub Niewiadomski, jednak zawodnik Wisły uderzył wysoko ponad bramką. W tej części meczu Dalin prezentował się z dobrej strony, utrudniając gospodarzom realizację założeń, ale to na nic się zdało, gdyż żadne oddane przez nich uderzenie nie poskutkowało celnym trafieniem.

Przypieczętowane zwycięstwo Wisły

Po zmianie stron drużyny ponownie ruszyły do walki o przejęcie kontroli i przechylenie szali przewagi na własną stronę, a tempo meczu wciąż utrzymywało się na wysokim poziomie. W tej części spotkania nie brakowało nerwowości oraz emocjonujących momentów, a to związane było z faulami i licznymi twardymi wejściami. Początkowo to goście nieznacznie częściej dochodzili do głosu, ale gospodarze również w niczym im nie ustępowali. Wiślacy starali się sforsować defensywę Dalinu, co udało im się dopiero w 72. minucie. Wówczas krakowianie wypracowali sobie rzut rożny, do którego podszedł Michał Zimon, dośrodkowując wprost na głowę Dominika Sargi. Wiślak przedłużył strzał, po czym precyzyjnie „główkował” Piotr Ćwik, otwierając wynik spotkania. W kolejnych minutach zespół z Reymonta dążył do powiększenia prowadzenia, z kolei goście wytaczali ciężkie działa, próbując pokonać golkipera Wisły i doprowadzić do wyrównania. Bardziej skuteczni w swoich działaniach okazali się jednak gospodarze, którzy rzutem na taśmę w końcówce meczu ponownie dali się we znaki przyjezdnym. W 88. minucie piłkę przejął Wiktor Szywacz, prowadząc ją niemal z połowy boiska w kierunku pola karnego, a następnie efektownym strzałem ustalił wynik 2:0.

Wisła II Kraków - Dalin Myślenice 2:0

1:0 Piotr Ćwik 72’
2:0 Wiktor Szywacz 88’

Wisła II Kraków: K. Broda - K. Wiśniewski, J. Złoch, D. Ramirez, J. Niewiadomski - M. Zimon, D. Olejarka (67’ P. Ćwik) - K. Tokarczyk (42’ W. Szywacz), D. Sarga (80’ M. Bartoń), K. Sałamaj - K. Kaczówka