Wisła II: Przełamana passa. Zwycięstwo w Tarnowie

2 tygodnie temu | 31.08.2024, 19:40

Podopieczni trenera Bartosza Bąka wreszcie zakończyli serię meczów bez zwycięstwa. Krakowianie pokonali na wyjeździe Unię Tarnów 4:0 po trafieniach Wiktora Szywacza, w tym jednym z rzutu karnego, oraz po golach Macieja Kuziemki i Dominika Sargi.

Oba zespoły przystąpiły do tego starcia z chęcią rehabilitacji po niezbyt udanym rozpoczęciu rywalizacji na trzecioligowych boiskach. W pierwszej połowie zarówno Wisła, jak i Unia starały się narzucić własny styl i przejąć kontrolę nad grą. Skutecznością już w 7. minucie meczu wykazał się Wiktor Szywacz, który idealnie przymierzył z dystansu w samo okienko, nie dając golkiperowi gospodarzy żadnych szans. Po otwarciu wyniku Wiślacy próbowali budować kolejne składne akcje, natomiast przeciwnicy chcieli szybko odpowiedzieć golem wyrównującym. Obie ekipy nie wyzbyły się jednak przy tym błędów i strat, a na kolejne sytuacje kibice musieli trochę poczekać. W 36. minucie szczęście uśmiechnęło się do gości - po faulu w polu karnym na Karolu Tokarczyku sędzia wskazał na 11 metr. Do „jedenastki” podszedł Wiktor Szywacz i pewnie umieścił piłkę w siatce, podwyższając prowadzenie swojego zespołu.

Występ za trzy punkty

Po zmianie stron miejscowi chcieli szybko przejść do ataku, by odpowiedzieć rywalom celnym trafieniem, ale w swoich próbach byli mało konsekwentni. Krakowianie również nie zamierzali spuszczać z tonu, szukając kolejnych okazji pod bramką Unii. Finalnie jednak w drugiej połowie sytuacji także nie było zbyt wiele, lecz goście kilkukrotnie zdołali zagrozić golkiperowi z Tarnowa. Swoje okazje miał kilka razy Dominik Sarga, a umieścić piłkę w siatce próbował też chociażby Maciej Kuziemka. Młodemu Wiślakowi udało się wreszcie trafić celnie w 75. minucie, kiedy to idealnie zareagował w zamieszaniu w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry krakowianie ponownie dali się we znaki rywalom za sprawą celnego trafienia Dominika Sargi. Karol Sałamaj wykonał wrzutkę wprost na głowę wiślackiego napastnika, a ten ustalił wynik 4:0.

Unia Tarnów - Wisła II Kraków 0:4 (0:2)