Wisła II: porażka z Podlasiem

4 dni temu | 13.10.2024, 18:55

Piłkarze drugiej drużyny Wisły Kraków w spotkaniu 12. kolejki Betclic III ligi ulegli na wyjeździe zespołowi Podlasie Biała Podlaska 0:2. Gospodarze wynik meczu otworzyli już w 8. minucie, a po zmianie stron po rzucie karnym ustalili wynik spotkania.

Wiślacy do meczu w Białej Podlaskiej przystępowali z chęcią rehabilitacji po porażce 2:3 z Wisłoką Dębica. Podopieczni Aleksandra Mikhailova szybko zostali jednak zaskoczeni. Już w 8. minucie po szybko rozegranej akcji gospodarze otworzyli wynik meczu. Maciej Wolicki nie miał najmniejszych szans po strzale jednego z rywali z linii pola karnego.

Wiślacy z czasem przejmowali jednak inicjatywę i coraz częściej gościli w polu karnym rywali. W 28. minucie po szybkiej kontrze rozegranej pomiędzy Wiktorem Szywaczem a Mateuszem Młyńskim futbolówkę w polu karnym otrzymał Yehor Khromykh, ale uderzenie pomocnika Białej Gwiazdy zdołał obronić golkiper Podlasia.

Dziesięć minut później po zagraniu z głębi pola oko w oko z bramkarzem miejscowych stanął natomiast Młyński, ale jego podcinka minęła bramkę Podlasia. To była zdecydowanie najlepsza sytuacja dla Wiślaków przed przerwą.

Tuż po zmianie stron w polu karnym Podlasia po starciu z rywalem padł Młyński, ale sędzia pozostał niewzruszony. Chwilę później indywidualną akcją popisał się Maciej Kuziemka, który odważnie ruszył między kilku rywali, lecz jego mocny strzał zdołał obronić bramkarz ekipy z Białej Podlaskiej.

Gdy wydawało się, że Wiślacy kontrolują przebieg spotkania, to w 54. minucie jednego z rywali nieprzepisowo we własnym polu karnym powstrzymywał Khromykh i arbiter wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem okazał się jeden z rywali i Podlasie miało już dwubramkową zaliczkę.

Podopieczni Aleksandra Mikhailova ruszyli do odrabiania strat, ale nie zdołali zdobyć choćby kontaktowej bramki. Najlepsze okazje mieli Wiktor Szywacz i Młyński, który w 86. minucie z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

W końcówce na placu gry zameldowali się jeszcze Dominik Sarga, Karol Tokarczyk i Karol Sałamaj, ale nie zmieniło to losów meczu.

W następnej kolejce drugi zespół Wisły Kraków na obiekcie Prądniczanki podejmować będzie Podhale Nowy Targ. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi w sobotę, 19 października o godz. 12.00.

Po 12. kolejkach Betclic III Ligi Wiślacy z dorobkiem 13 punktów zajmują 13. miejsce w ligowej tabeli.

Betclic III Liga: Podlasie Biała Podlaska - Wisła II Kraków 2:0 (1:0)

Skład Wisły II Kraków: Maciej Wolicki - Kuba Wiśniewski, Patryk Moskiewicz, Radosław Skała, Arkadiusz Ziarko - Danylo Boiko, Yehor Khromykh (87. Karol Sałamaj) - Filip Baniowski, Wiktor Szywacz, Maciej Kuziemka (87. Dominik Sarga)- Mateusz Młyński (87. Karol Tokarczyk).