Wisła II: Inauguracyjny remis

1 miesiąc temu | 03.08.2024, 19:50

W sobotnie południe Wisła II Kraków zainaugurowała rozgrywki Betclic 3 Ligi. W pierwszym meczu sezonu Wiślacy zremisowali z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1, a bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Maciej Kuziemka.

W mecz lepiej weszła Biała Gwiazda, chociaż w 5. minucie to goście oddali pierwszy celny strzał. Wisła mocno naciskała na przeciwników i nie poprzestawała w atakach. Najpierw z odległości uderzyć spróbował Wiktor Szywacz, lecz nie zagroził rywalom. Chwilę później krakowianie znów doszli do głosu i wreszcie dopięli swego - Mateusz Stanek utrzymał futbolówkę w boisku po przeciągniętym dośrodkowaniu, wycofał do Kuziemki a ten umieścił piłkę w bramce, otwierając wynik meczu. Obie drużyny grały na pograniczu faulu, ale w tej dosyć szarpanej i agresywnej grze lepiej odnajdywało się KSZO, czego skutkiem był wyrównujący gol autorstwa Dominika Pisarka zdobyty w 37. minucie.

Wyrównane starcie

Drugą połowę znów lepiej rozpoczęli gracze trenera Bartosza Bąka. Bramkarz gości sparował niezłe uderzenie Mateusza Młyńskiego na rzut rożny, po którym spudłował Maciej Kuziemka. Z upływem kolejnych minut to ekipa z Ostrowca przejmowała inicjatywę, a w 66. minucie świetną interwencją popisał się Patryk Letkiewicz. Już cztery minuty później, po strzale z rzutu wolnego, Wiślaków uratował słupek. Groźnie pod bramką gospodarzy było także w 78. minucie, kiedy to minimalnie pomylił się Szymon Kot.

Chwilę po tym zdarzeniu goście ponownie uderzyli bezpośrednio z wolnego, lecz czujny w bramce znów pozostał Letkiewicz. W 88. minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Michał Zimon, jednak gra krakowian w osłabieniu nie wpłynęła na wynik końcowy. Ostatecznie obie drużyny musiały zadowolić się jednym punktem.

Wisła II Kraków - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (1:1)

1:0 M. Kuziemka 8'

1:1 D. Pisarek 37'

Wisła II Kraków: Patryk Letkiewicz - Sławomir Chmiel, Patryk Moskiewicz, Danylo Boyko, Arkadiusz Ziarko - Maciej Kuziemka (87' Dominik Sarga), Michał Zimon, Wiktor Szywacz, Yehor Khromykh, (75' Karol Sałamaj), Mateusz Młyński - Mateusz Stanek (65' Kamil Kaczówka)

KSZO 1929: Michał Kot - Maciej Kołoczek, Patryk Domagała, Mateusz Jarzynka, Jarosław Lis (65' Dariusz Brągiel) - Daniel Morys, Mateusz Nowak