TS Wisła Kraków SA

Wiślacki alfabet 2019

4 lata temu | 04.01.2020, 11:46
Wiślacki alfabet 2019

2019 w alfabetycznym skrócie.

A jak ATMOSFERA. Tworzona przy R22 przez najlepszych kibiców w Polsce. Są z nami na dobre i na złe, zawsze będąc 12-tym zawodnikiem Białej Gwiazdy.

B jak BROŻEK i BUKSA. Niezwykły duet wiślackich napastników. Dzieli ich 20 lat, więc Paweł… mógłby być ojcem Aleksandra. Brożek miał kończyć karierę, a mimo to wciąż stanowi o sile ataku naszej drużyny. Jednak oprócz ważnej roli na boisku, jeszcze istotniejszą odgrywa w wiślackiej szatni, bowiem swoim doświadczeniem dzieli się z młodymi zawodnikami, w tym z Olkiem, stanowiąc dla nich prawdziwą skarbnicę wiedzy. Jesteśmy pewni, że staż u boku wiślackiej Legendy da efekty w przyszłości.

C jak CZYNY, nie słowa. Czyli hasło kampanii karnetowej sprzed roku. Fani Białej Gwiazdy potwierdzili je, pobijając rekord Ekstraklasy w liczbie sprzedanych karnetów. Kampania ta przyniosła także Klubowi wyróżnienia i nagrody w prestiżowych plebiscytach.

D jak DRUŻYNA z charakterem. Tym mianem określono nasz zespół w poprzednim sezonie, gdy mimo wielu przeciwności zawodnicy toczyli walkę na boisku. Jednak naszą drużynę tworzą tak naprawdę wszyscy, także kibice, który walczą o lepszą przyszłość krakowskiego Klubu.

E jak E-SPORT. Nowa sekcja Wisły Kraków. Barwy Białej Gwiazdy reprezentują zawodnicy rywalizujący w Fifę 20, a także zespół Counter-Strike: Global Offensive. Drużyny występują pod nazwą Wisła All in! Games Kraków. Sponsorem tytularnym sekcji jest krakowska firma All in! Games, która jest także Partnerem biznesowym Klubu.

F jak FREKWENCJA, która w 2019 roku na naszych domowych meczach wyniosła łącznie 333 836 kibicek i kibiców. To jeden z najlepszych wyników w Polsce!

G jak GOLE. Tych Biała Gwiazda w minionych dwunastu miesiącach zdobyła 55 goli.

H jak HOYO-KOWALSKI. W wieku 15 lat, 9 miesięcy i 13 dni Daniel Hoyo-Kowalski zadebiutował w oficjalnym meczu pierwszej drużyny Wisły Kraków. Młody środkowy obrońca wyszedł w podstawowym składzie w meczu 32. kolejki rodzimych rozgrywek przeciwko Zagłębiu Sosnowiec i stał się tym samym najmłodszym debiutantem w historii Białej Gwiazdy, a także Lotto Ekstraklasy w XXI wieku.

I jak IMPAS. Po dziesięciu seriach porażek Wiślacy przełamali się i na koniec 2019 roku zgarnęli bardzo ważne 6 punktów, wygrywając dwa mecze: u siebie z Pogonią Szczecin oraz na wyjeździe z ŁKS-em Łódź.

J jak JAKUB BŁASZCZYKOWSKI. Kapitan Białej Gwiazdy, członek grupy ratunkowej, który pokazuje, że na boisku i poza nim liczą się czyny, a nie słowa. W styczniu, po ponad 11 latach zawodnik wrócił do Wisły, potwierdzając status Legendy. Kibice powitali go wyjątkową oprawą.

K jak KIBICE. Prawdziwa siła Białej Gwiazdy, której idealnym przykładem jest Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków, które wspiera Wisłę na wielu płaszczyznach. Jesienią logo Socios pojawiło się na koszulkach zawodników.

L jak LINIA ŻYCIA. Limitowana edycja wyjątkowych koszulek będących symbolem heroicznej walki o przetrwanie najstarszego Klubu w Polsce. Projekt stworzony przez kibica został sprzedany w ponad 7000 egzemplarzy, a jego autor rozpoczął pracę w naszym Klubie.

Ł jak ŁUKASZ BURLIGA, który od 2000 roku związany jest z Wisłą. W styczniu 2019 roku, po trzech latach, wrócił do ekipy Białej Gwiazdy, a następnie  przedłużył wygasający kontrakt, chcąc dalej walczyć o odbudowę Klubu.

M jak MURAWA Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, która na koniec sezonu 2018/2019 znalazła się na drugim miejscu w rankingu najlepszych muraw w Ekstraklasie. Jest tak z resztą od lat, ponieważ nasz Klub może pochwalić się jednym z najlepszych zespołów greenkeeperów w Polsce.

N jak NOWAK-MOSTY. Firma, która została nowym Sponsorem Wisły Kraków. Jej logo znalazło się na rękawkach trykotów meczowych zawodników Białej Gwiazdy.

O jak OTWARTE RAMIĘ BIAŁEJ GWIAZDY. Fundacja zrzeszająca niepełnosprawnych kibiców naszego Klubu. Jej podopieczni wspierają zawodników zarówno przy R22, jak i w podczas wyjazdów. Są prawdziwym przykładem bycia z klubem „na dobre i na złe, u siebie czy na wyjeździe”.

P jak POŻYCZKODAWCY. Misja ratunkowa Wisły nie byłaby możliwa bez wsparcia Pożyczkodawców, którzy pozwolili uwierzyć w jej powodzenie. Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski w najtrudniejszym momencie roku wyciągnęli do klubu pomocną dłoń, dając impuls do działania.

R jak REYMONTA 22. Najważniejszy adres w Krakowie. Nasz dom. Nie wymaga dodatkowego komentarza.

S jak STOLARCZYK i SKOWRONEK. Dwaj trenerzy, którzy w  2019 roku prowadzili Wisłę w roli pierwszego szkoleniowca. Maciej Stolarczyk kierował drużyną od czerwca 2018 roku do listopada 2019, w tym czasie wielokrotnie udowadniając swoje świetne umiejętności trenerskie. Po serii porażek zdecydowano, że zastąpi go Artur Skowronek, który teraz pisze dalszą historię Klubu.

T jak TWITTER. Miejsce uformowania się grupy kibiców, którzy pod szyldem Fundacji ReymonTTa22 pomagają krakowskiemu Klubowi. To również tu w styczniu padła chyba najsłynniejsza deklaracja pomocy we współczesnej historii polskiej piłki.

U jak UNIKATOWA. Unikatowa koszulka retro, która wyłoniona została w toku konkursu. Niezwykły trykot, z nazwiskiem klubowej Legendy, został wyprodukowany w limitowanej liczbie sztuk.

W jak WIERNOŚĆ. Hasło towarzyszące wiślackiemu środowisku, opisujące najważniejsze z wartości.

X jak XHEVAT. Drugie imię albańskiego pomocnika Wisły - Vullneta Bashy. W zeszłym roku stanowił o sile wiślackiej pomocy, przez wielu będąc uznanym za najlepszego obcokrajowca roku.

Y jak YELLOW CARDS. W 2019 roku zawodnicy Wisły obejrzeli 80 żółtych kartek.

Z jak ZWYCIĘSTWO. Wisła Kraków po serii dziesięciu meczów z rzędu bez wygranej sięgnęła po upragnione trzy punkty, pokonując u siebie Pogoń Szczecin. Radość po ostatnim gwizdku idealnie obrazuje emocje, jakie towarzyszyły temu wydarzeniu.

Do zobaczenia w 2020 roku!

Udostępnij
 
11526880