TS Wisła Kraków SA

W Krakowie pisze się historia blind footballu

2 miesiące temu | 25.04.2024, 11:51
W Krakowie pisze się historia blind footballu

W dniach 27 i 28 kwietnia na obiekcie MOS Kraków Zachód przy placu Na Groblach 23 rozegrana zostanie pierwsza kolejka PGF Blind Football League - polskiej ligi futbolu osób niewidomych, w której o złoto powalczy Wisła Blind Football Kraków.

Po kilku latach ciężkiej pracy na poziomie klubowym i reprezentacyjnym w Polsce wystartują rozgrywki rodzimej ligi blind football, której start zaplanowany został na najbliższy weekend w Krakowie. Jest to niezwykłe wydarzenie na skalę nie tylko krajową, ale także europejską, bowiem Polska stanie się tym samym piątym państwem na kontynencie z krajowymi rozgrywkami.

„Marzyliśmy o tej chwili od 2008 roku, od dnia sprowadzenia pierwszych grzechoczących futbolówek do Polski. Cieszymy się, że trud włożony w rozwój dyscypliny w naszym kraju daje takie owoce. Oczywiście to pierwszy sezon i choć wiele już zrobiliśmy, to bez wątpienia w trakcie jego trwania będziemy wszyscy uczyć się zupełnie nowych rzeczy, jednak czekające nas lekcje niezwykle nas cieszą” - mówił Piotr Niesyczyński, kierownik ligowego projektu.

W rozgrywkach udział weźmie 5 ekip, w tym Wisła Blind Football Kraków, która o ligowe złoto powalczy z ekipami z Wrocławia, z Poznania, z Bielska-Białej i z Zabrza. Na przestrzeni całego sezonu podzielonego na 3 kolejki, a każdy z zespołów rozegra po 8 meczów.

„To niezwykle ekscytujący moment dla nas wszystkich. Do tej pory naszej drużynie dane było mierzyć się z innymi ekipami w rozgrywkach o Puchar Polski. Liga to jednak zupełnie inny rodzaj wyzwania, który będzie swoistym testem. Skłamałbym mówiąc, że nie mierzymy w mistrzowski tytuł, ten jednak sam się nie zdobędzie. Przed nami 3 istotne weekendy przeplatane innymi wydarzeniami. Będziemy musieli pokazać swoją siłę, wytrwałość i determinację, aby we wrześniu cieszyć się z dobrze wykonanej pracy” - zaznaczył Dominik Foryś, trener Wisły BF.

Najbliższa kolejka otworzy sezon, który dla wiślackiej sekcji blind football rozpocznie się od wymagających starć z ekipami z Poznania i z Wrocławia. Ich rezultaty mogą już na starcie pokazać, kto o co powalczy.

Terminarz Wisły Blind Football Kraków na nadchodzący weekend zapowiada się następująco:

Sobota (27.04):

• 08:30: Warta Poznań BF - Wisła Kraków BF
• 16:30: Wisła Kraków BF - Śląsk Wrocław BF

Niedziela (28.04):

• 10:30: Wisła Kraków BF - Niezłomni Zabrze BF

Zachęcamy do udziału i kibicowania naszej sekcji podczas premierowej kolejki!

Szczegóły dotyczące PGF Blind Football League znajdziecie na stronie.

Udostępnij