Udany końcowy egzamin Wiślaków przed startem ligi

4 lata temu | 01.03.2020, 13:44

Relacja ze sparingu.

Pierwsze minuty były wyrównane, obie drużyny szukały swoich szans po szybkich atakach i celnych górnych podaniach. W 15. minucie Chełmecki wychodził sam na sam po zadaniu kolegi z zespołu, ale sędzia dopatrzył się faulu podczas walki bark w bark. W 28. minucie Rachfalik od tyłu podciął jednego z rywali we własnym polu karnym, a piłkarz Unii Oświęcim pewnie wykonał jedenastkę, umieszczając podcinką futbolówkę pod samą poprzeczkę.

W 35. minucie Klimek przytomnie zagrał do Chełmeckiego i na tablicy wyników pojawił się remis. Ten sam piłkarz podwoił swój dorobek strzelecki osiem minut później, gdy zamknął dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła Wiślaków. Po krótkiej przerwie krakowianie nie stracili animuszu i pokazywali różne kreatywne schematy rozgrywania akcji. Swojego szczęścia szukał Szywacz, który uderzał piłkę „nożycami”, ale strzał nie zdołał pokonać golkipera rywali.

Wciąż w bramce Białej Gwiazdy czujnością musiał się wykazywać Zagórowski, który dwukrotnie dobrze zapobiegł utracie gola przez zawodników Wisły. Ofensywny koncert Białej Gwiazdy rozpoczął się w końcowych minutach, gdy Wolak umiejętnie wykończył akcję całego zespołu. Dwanaście minut później Płonka zmieścił futbolówkę pod samą poprzeczką po dobrym rozegraniu kolegi z drużyny, a na chwilę przed końcowym gwizdkiem bramkarza Unii z dystansu zaskoczył technicznym strzałem Ćwik. Tym samym juniorzy Wisły ostatecznie pokonali rywali 5:1

Wisła Kraków U-18 - Unia Oświęcim 5:1 (2:1)