Tym razem z Rzeszowa bez punktów: Stal - Wisła 2:1

1 rok temu | 10.09.2022, 19:45

Sprawozdanie z meczu #STAWIS.

Pierwsze 10 minut nie przyniosło żadnej z drużyn klarownej sytuacji, która mogłaby otworzyć wynik spotkania, ale już 180 sekund później do głosu doszli zawodnicy Stali. Po strzałach Małeckiego oraz Prokicia dwukrotnie interweniował Biegański. Na kolejne zagrożenie ze strony gospodarzy nie trzeba było długo czekać, lecz piłkarze Białej Gwiazdy szybko odpowiedzieli na ofensywne zaczepki Biało-Niebieskich. W 17. minucie świetnym prostopadłym podaniem Talar obsłużył Michała Żyro, a ten lobem pokonał Pękse. Gospodarze nie zamierzali dawać za wygraną i szybko przeprowadzona kontra przyniosła im gola wyrównującego, kiedy to 6 minut po pierwszej bramce na listę strzelców wpisał się Michalik. W późniejszej fazie rywalizacji tempo gry spadło, a jedyną groźną akcję wypracowała sobie Stal Rzeszów, kiedy to niewiele zabrakło, aby dobre dośrodkowanie wykorzystał Olejarka. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Kropka nad i w wykonaniu Stali

Pierwszy groźny cios w drugiej połowie zadali goście, kiedy to o mocny strzał z dystansu pokusił się Angel Rodado. To, co nie udało się graczom Wisły, wyszło w 57. minucie Michalikowi, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach defensywy Wisły Kraków i po raz drugi mógł cieszyć się z gola. Kwadrans później gospodarze mogli odskoczyć już na dwubramkowe prowadzenie, natomiast interwencja VAR potwierdziła spalonego gracza Stali Rzeszów. Kolejne minuty meczu to widoczna przewaga gospodarzy, którzy zagrażali bramce Biegańskiego i nie dopuszczali do głosu swoich rywali. Taki stan utrzymał się do końca spotkania, co sprawiło, że krakowianie pod Wawel wrócili bez punktów.

Stal Rzeszów - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
0:1 Żyro 17’
1:1 Michalik 23’
2:1 Michalik 57’

Wisła Kraków: Biegański - Jaroch (Gruszkowski 32’), Łasicki, Moltenis, Wachowiak (Szot 74’) - Plewka, Basha -Talar (Balta 74’), Żyro, Młyński (Starzyński 74’) - Rodado

Stal Rzeszów: Pęksa - Plowiec, Góra, Oleksy, Głowacki - Poczobut, Wolski, Michalik (Kłos 82’), Olejarka (Piątek 69’), Małecki (Sadłocha 90+6’) - Prokić

Żółte kartki: Jerzy Brzęczek, Radosław Sobolewski, Młyński 61’, Poczobut 69’, Szot 90 + 7’

Sędzia Główny: Daniel Stefański (Bydgoszcz)