TRZYmać kurs: Wisła podejmuje Śląsk

2 lata temu | 22.10.2021, 17:26

Zapowiedź meczu #WISŚLĄ.

Na szczeblu najwyższej klasy rozgrywkowej oba zespoły mierzyły się dotychczas 75 razy. Bilans tych potyczek nieznacznie przemawia na korzyść wrocławian, którzy 31-krotnie mogli cieszyć się z końcowego triumfu. Trzy zwycięstwa mniej na swoim koncie mają krakowianie, natomiast 16 spotkań nie znalazło rozstrzygnięcia i kończyło się podziałem punktów.

W Europie i w Polsce

Sezon 2021/2022 podopieczni trenera Jacka Magiery rozpoczęli od meczów eliminacyjnych do Ligi Konferencji Europy UEFA, podczas których mogli zmierzyć się z takimi zespołami, jak estońskie Paide Linnameeskond, armeński Ararat Erywań czy izraelski Hapoel Beer Szewa, który okazał się jednak przeszkodą nie do przejścia.

Ekstraklasowe zmagania Wojskowi rozpoczęli udanie, utrzymując status drużyny niepokonanej do 10. kolejki i do wyjazdowego spotkania z Lechem Poznań, któremu ulegli 0:4. Przełamanie nie nadeszło również przed tygodniem, kiedy to ekipa z Wrocławia zmuszona była uznać wyższość Rakowa Częstochowa, przegrywając z zespołem spod Jasnej Góry na własnym stadionie 1:2. Niekorzystne wyniki w dwóch ostatnich spotkaniach sprawiły, że WKS, który aktualnie ma na swoim koncie 17 punktów, osunął się na 5. miejsce w ligowej tabeli. Sobotnia wizyta w stolicy Małopolski będzie więc dobrą okazją do przerwania niekorzystnej serii i wzbogacenia swojego dorobku punktowego.

Do przodu

Niekorzystną serię przed tygodniem przerwać zdołali Wiślacy, którzy pokonali w delegacji Górnika Zabrze (1:0) i wrócili na zwycięską ścieżkę, co pozwoliło im zanotować awans w tabeli, gdzie na ten moment zajmują 11. miejsce, mając w swoim dorobku 14 oczek. Piłkarze 13-krotnego mistrza Polski z pewnością zrobią wszystko, co w ich mocy, by pokrzyżować plany żądnych zwycięstwa wrocławian i zatrzymać trzy punkt przy Reymonta.

Przełamać wrocławską niemoc

Śląsk Wrocław to wymagający rywal, który w ostatnim czasie napsuł Wiślakom sporo krwi. Świadczyć może o tym fakt, że gracze spod Wawelu po raz ostatni z trzech punktów zdobytych w starciu przeciwko Śląskowi cieszyć się mogli 18 lutego 2019 roku, kiedy to po bramce Jakuba Błaszczykowskiego pokonali rywali 1:0. Od tamtego momentu piłkarze obu zespołów rozegrali pięć meczów, z czego dwa zakończyły się remisem, natomiast w pozostałych przypadkach lepsi okazywali się Wojskowi. Teraz przed Wisłą otwiera się szansa na poprawę tych statystyk i przerwanie niekorzystnej passy pięciu meczów bez zwycięstwa w pojedynkach ze Śląskiem.

Pierwszy gwizdek sędziego Piotra Lasyka punktualnie o godzinie 20.00. Głęboko wierzymy, że piłkarze Białej Gwiazdy staną na wysokości zadania, a trzy punkty zostaną pod Wawelem.