Tatran na start!

2 lata temu | 12.01.2022, 00:48

Zapowiedź sparingu.

Na starcie przygotowań

Dla podopiecznych trenera Adriána Guľi  środowy mecz będzie pierwszym sprawdzianem w trakcie przygotowań do wiosennych zmagań na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Będzie to jedyna rywalizacja rozgrana w Polsce, gdyż już w sobotę krakowianie wyruszą na 12-dniowe zgrupowanie do Belek, gdzie zmierzą swoje siły z takimi zespołami, jak między innymi czeski Baník Ostrawa czy azerski Qarabağ FK.

Dla drużyny ze Słowacji mecz z krakowską Wisłą także będzie pierwszym sprawdzianem przed wznowieniem rozgrywek, natomiast trzy dni później Tatran zmierzy się z MFK Karviná. Podopiecznych trenera Marka Petruša czekają jeszcze rywalizacje z takimi zespołami, jak chociażby FK Dukla Banská Bystrica czy Qarabağ FK. Z kolei powrót na ligowe boiska przewidziano na 12 lutego, kiedy to Czerwono-Czarni podejmą na własnym obiekcie FC ViOn Zlaté Moravce.

Powtórzyć wynik z zeszłego roku

Oba zespoły stanęły naprzeciw siebie całkiem niedawno, bowiem w lipcu 2021 roku. Wówczas w spotkaniu rozgrywanym na Słowacji jako pierwsi do bramki rywala trafili Wiślacy, a na listę strzelców wpisał się Piotr Starzyński. Siedem minut później było już 2:0. Tym razem niefortunną interwencją popisał się Robert Hranac, który umieścił futbolówkę we własnej siatce. Pięć minut po zmianie stron gospodarzom udało się strzelić bramkę kontaktową, a jej autorem został Lubo Laura. Ostatnie słowo należało jednak do Białej Gwiazdy, która w 78. minucie postawiła „kropkę nad i”,  a ze swojego trafienia cieszyć się mógł Michal Frydrych, który bezbłędnie wykorzystał rzut karny, ustalając tym samym wynik na 3:1 dla 13-krotnego mistrza Polski.

Niełatwe wejście w ligę

W trwającej edycji rozgrywek MFK Tatran Liptovský Mikuláš z pewnością nie prezentuje się z najlepszej strony. Zawodnicy dowodzeni przez trenera Petruša rozegrali jak dotąd 19 spotkań na poziomie Fortuna Ligi, podczas których zdobyli 16 punktów, co obecnie plasuje ich na 10. miejscu  Na bilans ten składają się 4 zwycięstwa, 4 remisy oraz 11 porażek.

Transmisja LIVE

Środowe spotkanie będzie można obejrzeć za pośrednictwem transmisji na kanale YouTube. Początek meczu punktualnie o godzinie 12.00.