Szczęśliwy remis reprezentacji Czarnogóry, kolejne minuty Beqiraja

3 lata temu | 07.10.2020, 20:33

Występ Wiślaka w kadrze.

W pierwszych fragmentach meczu sporą przewagę wypracowali sobie zawodnicy z Czarnogóry, jednak żadna z prób ostrzelania bramki rywala nie zakończyła się sukcesem. W myśl powiedzenia, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, w 26. minucie spotkania Kriss Karklins dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, a tam dobrze ustawiony był były gracz m.in. Jagiellonii Białystok czy Śląska Wrocław - Igors Tarasovs. Łotysz bez najmniejszych problemów skierował ją do siatki i dał swojej drużynie prowadzenie. Z każdą minutą Łotwa osiągała coraz większą przewagę, a w 38. minucie powinno być już 2:0, jednak po próbie Karklinsa świetną interwencją popisał się Petković i tym samym uchronił swoją reprezentację przed stratą drugiej bramki.

Wyrównanie po przerwie

Druga część meczu rozpoczęła się od odważnych ataków Łotyszy, którzy chcieli jak najszybciej podwyższyć prowadzenie i osiągnąć względny spokój w dalszej części spotkania. W 52. minucie goście przeprowadzili ciekawą kontrę, jednak ostatecznie w ostatniej chwili piłka odskoczyła jednemu z graczy gości, co sprawiło, że ostatecznie nie padła bramka. W dalszej części spotkania gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, chociaż nieznaczną przewagę osiągnęli gospodarze, którzy jednak przez dłuższy czas nie potrafili doprowadzić do wyrównania.

W 72. minucie spotkania na boisku zameldował się gracz krakowskiej Wisły - Fatos Beqiraj, który zmienił Salete Kordicia. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się porażką Czarnogóry, w 91. minucie meczu Igor Ivanovic dobrze odnalazł się w zamieszaniu, jakie powstało w polu karnym Łotwy i nie zastanawiając się długo uderzył na bramkę rywala. Ostatecznie bramkarz gospodarzy ze strzałem sobie nie poradził i Fatos Beqiraj wraz z kolegami z drużyny mogli cieszyć się z wyrównującej bramki. Wynik do końca meczu już się nie zmienił i Czarnogóra rzutem na taśmę zremisowała z Łotwą 1:1.

Czarnogóra - Łotwa 1:1 (0:1)
0:1 Tarasovs 26'
1:1 Ivanović 90+1'

Czarnogóra: Petković - Vukcević, Sofranac, Adzić, Bulatović - Hocko (57' Janković), Scekić – Janković, Vujinović (57' Kalezić), Ivanović - Kordić (72' Beqiraj)

Ławka rezerwowych: Bakić, Beqiraj, Boljević, Dragojević, Janković, Kalezić, Kosović, Mijatović, Raicković, Raspopović, Savić, Vujacić

Łotwa: Ozols - Jurkovskis, Tarasovs, Oss (46' Stugliks), Fjodorovs - Karklins (75' Zjuzins), Tobers (46' Emsis) - Ciganiks (46' Tidenbergs), Kigurs (79' Uldrikis), Ikaunieks (84' Raimonds) - Gutkovskis

Ławka rezerwowych: Emsis, Ikaunieks, Kluskins, Ontuzans, Oss, Raimonds, Sorokins, Steinbors, Stuglis, Tidenbergs, Uldrikis, Zjuzins