Szalony pościg za 3 punkty: Wisła Kraków - GKS Katowice 3:2

8 miesięcy temu | 25.11.2023, 19:56

W sobotnie popołudnie drużyna Białej Gwiazdy podejmowała zespół GKS-u Katowice. Spotkanie przyniosło olbrzymią dawkę emocji i zwycięstwo Wiślaków 3:2.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy w 3. minucie otworzyli wynik potyczki po strzale Goku, który precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera rywali. Kolejne minuty obfitowały w następne akcje, lecz już z obu stron. Szansę miał chociażby Kacper Duda, a w zespole GKS-u Janiszewski. Do przerwy bramki już nie padły, ale za to działo się po zmianie stron...

Początek drugiej - a dokładnie 57. minuta - to gol dla GKS-u. Rywale wykorzystali sytuację sam na sam i mecz zaczął się na nowo. Chwilę później okazję miał Szymon Sobczak, ale nieznacznie się pomylił. To, co nie udało się krakowianom, powiodło się ekipie z Katowic, bowiem Mateusz Mak z bliskiej odległości posłał futbolówkę między słupki.

Ostatnia faza meczu to przewaga przeciwników, którzy częściej byli przy piłce, ale doliczony czas gry okazał się dla Białej Gwiazdy zbawienny. Najpierw do wyrównania doprowadził wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Patryk Gogół, a później rzutem na taśmę wygraną drużynie z R22 dał strzałem głową Angel Baena.

Wisła Kraków - GKS Katowice 3:2 (1:0):