TS Wisła Kraków SA

Spędzić wakacje w fotelu lidera

2 tygodnie temu | 03.06.2024, 14:20
Spędzić wakacje w fotelu lidera

8 i 9 czerwca we Wrocławiu rozegrana zostanie 2. kolejka PGF Blind Football League. Gracze Białej Gwiazdy BF z kompletem oczek i przewagą 3 punktów nad drugą Wartą BF powalczą w stolicy Dolnego Śląska o kolejne zwycięstwa dające utrzymanie na czele tabeli.

Przed graczami i sztabem Wisły Blind Football Kraków dwa mecze. W sobotę o godz. 10:00 podejmą BTS Rekord Bielsko-Biała BF, a w niedzielę o 10:30 rozegrają rewanż z gospodarzami - Śląskiem Wrocław BF.

„Wrocławska kolejka będzie obfitować w mniejszą liczbę spotkań niż pierwsza, nie zmienia to jednak faktu, iż będzie równie wymagająca. Mecze z nowicjuszami nie są wbrew pozorom niczym łatwym - zwłaszcza dla „głowy”. Starcie ze Śląskiem z definicji jest trudnym wyzwaniem, które bez wątpienia będzie szlagierem nadchodzącej rundy mogącym mieć wpływ na przebieg finiszu rozgrywek. Zrobimy wszystko, aby ten finisz był radosny dla nas” - mówił Kacper Domagała, obrońca Wisły BF.

W pierwszej kolejce krakowianie pokonali Wartę BF 4:0, Śląsk BF 1:0 oraz drużynę z Zabrza aż 6:0. Komplet oczek i spora liczba bramek to efekt solidnej i pewnej gry w każdym ze spotkań. Wiślacy mieli trochę czasu na odpoczynek, regenerację i szlifowanie formy na nadchodzącą rundę.

„Gdybym miał taką możliwość, to chętnie zrobiłbym „kopiuj i wklej” z pierwszej kolejki jak chodzi o naszą grę i rezultaty, tak się jednak nie da i możliwe do podniesienia punkty musimy ponownie wywalczyć. Mieliśmy trochę czasu na szlifowanie formy, nasi gracze wzięli także udział w zgrupowaniach kadry narodowej i meczach sparingowych. Liczę, iż to w połączeniu z naszą codzienną pracą da oczekiwane efekty. Wszystko w naszych nogach” - dodał Rafał Kurlit, drugi trener Białej Gwiazdy BF.

W miniony weekend gracze sekcji BF wzięli udział w zgrupowaniu reprezentacji przed czekającym kadrę turniejem w Maroko. Była to jednocześnie doskonała okazja, aby na przestrzeni kilku dni zintensyfikować działania mogące przełożyć się także na nadchodzące wyzwanie.

„Zgrupowanie kadry to zawsze potencjalny profit dla wszystkich graczy wchodzących w skład naszej sekcji, a którzy stanowią jej część. Choć treningi prowadzone były z myślą o afrykańskim turnieju, to oczywistym jest, iż mogą mieć one także przełożenie na klubowe rozgrywki. Nie będę jednak kryć, że to codzienna praca w klubie zadecyduje o przebiegu najbliższej kolejki w naszym wykonaniu. Mamy jeszcze kilka dni na doszlifowanie paru elementów, odpoczynek i zwalczenie drobnych urazów dokuczających niektórym graczom” - zaznaczył Dominik Foryś, trener sekcji patrzący z optymizmem na czekające Wisłę BF wyzwanie.

W szatni panuje spokój i opanowanie przed wrocławską rundą, która - jak wszyscy podkreślają - może być decydującą dla przebiegu całego sezonu. Utrzymanie przewagi nad rywalami na obecnym poziomie pozwoliłoby na spokojne wakacje, a jej powiększenie tylko ten spokój wzmogło. Trzymamy kciuki, aby tak też się stało i nadchodzący weekend był na przysłowiową „szóstkę” w wykonaniu naszej sekcji BF.

Kolejka PGF Blind FOotball League rozegrana zostanie w weekend 8-9 czerwca na terenie DSOSW nr 13 we Wrocławiu przy ul. Kamiennogórskiej 16. Gorąco zachęcamy kibiców Białej Gwiazdy do dopingowania naszych graczy w stolicy Dolnego Śląska na żywo lub za pośrednictwem transmisji online, która dostępna będzie na kanale YouTube PZSN „Start”.

Udostępnij