Sparingowy piątek: Wisła Kraków - GKS Tychy 0:2

1 rok temu | 08.09.2023, 13:30

Przerwa na kadrę nie oznacza przerwy od gry! Wiślacy w samo południe w ramach meczu sparingowego mierzyli się z GKS-em Tychy. Mimo kilku zmian w ustawieniu zawodnicy z R22 ulegli drużynie Dariusza Banasika 0:2.

Spore zmiany w wyjściowej 11-stce Wiślaków obserwowaliśmy w piątek. Od pierwszych minut pojawił się na boisku m.in. Olejarka i Gogół. Początek spotkania to dominacja Wiślaków, którzy zapędzali się pod pole karne rywala. Swoje umiejętności próbowali pokazać właśnie wspominani Gogół czy Olejarka, ale brakowało szczęścia. W 35. minucie futbolówkę do bramki rywala posłał właśnie Olejarka, ale sędzia dopatrzył się ręki i anulował trafienie. Jeszcze przed przerwą obie strony próbowały przechylić szalę, ale bezskutecznie.

Bramkowa druga połowa

Szybko po rozpoczęciu drugich 45 minut rywal skutecznie uderzył w kierunku bramki i w 54. minucie GKS wyszedł na prowadzenie po trafieniu Rumina przy słupku. Obrona Wisły nie podołała także w 66. minucie, gdy po strzale głową Dijakovicia drużyna z Tych podwyższyła prowadzenie. Od 70. minuty gra nieco się uspokoiła, w konsekwencji czego posiadanie piłki było bardzo wyrównane. Dokładnie po 90 minutach zakończył spotkanie i zespół Białej Gwiazdy schodził z boiska bez zdobytego gola.

Wisła Kraków - GKS Tychy 0:2 (0:0)