Sparingowe manewry na Podkarpaciu zakończone remisem: Stal - Wisła 1:1

2 lata temu | 12.11.2021, 14:28

Sprawozdanie ze sparingu ze Stalą Mielec.

Krakowska drużyna rozpoczęła rywalizację w ustawieniu 4-3-3, a trener Adrián Guľa postanowił nieco bliżej przyjrzeć się swoim zawodnikom i od pierwszej minuty posłał na boisko takich graczy, jak Paweł Kieszek, Dawid Szot, Krystian Wachowiak czy Dor Hugi.

Jako pierwsi szansy pod bramką przeciwnika poszukali Biało-Niebiescy, którzy już w 5. minucie zagrozili bramce strzeżonej przez Pawła Kieszka. W pola karne wbiegł rozpędzony Wiktor Kłos, który oddał celny strzał, jednak nie zdołał pokonać bramkarza Białej Gwiazdy. W odpowiedzi szczęścia z dystansu spróbował Dawid Szot, który huknął z odległości 30 metrów, czym sprawił Rafałowi Strączkowi niemałe kłopoty. Mecz był zacięty, a na boisku nie brakowało walki, która toczyła się przede wszystkim w środkowej strefie, gdzie piłkarze obu zespołów starali się zdobyć przewagę i wyprowadzić składną akcję. W 25. minucie ponownie zaatakowali mielczanie, a przed szansą po raz kolejny stanął Kłos, ale i tym razem nie zdołał pokonać Kieszka. Biała Gwiazda cierpliwie konstruowała swoje ataki i 32. minucie oko w oko z bramkarzem stanął Yaw Yeboah, jednak posłał piłkę obok słupka. Sześć minut później gracze spod Wawelu okazali się już bardziej skuteczni, dzięki czemu mogli cieszyć się z bramki otwierającej, której autorem został Krystian Wachowiak.

Bez rozstrzygnięcia

Po zmianie stron podopieczni trenera Adama Majewskiego ruszyli do odrabiania strat i już w 52. minucie wyrównali stan pojedynku. Piłkę na linii pola karnego otrzymał Aleksandar Kolev, który uderzył precyzyjnie w górny róg bramki, nie dając szans Kacprowi Rosie. W dalszej fazie spotkania zarówno jedni, jak i drudzy starali się przechylić zwycięską szalę na swoją korzyść, lecz defensywy obu zespołów pozostały nienaruszone już do końca spotkania, które w finalnym rozrachunku zakończyło się remisem 1:1.

Stal Mielec - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
0:1 Wachowiak 38’
1:1 Kolev 52’

Stal Mielec (1. połowa): Strączek - Chorbadzhiyski, Żyro, Urbańczyk, Kościelny, Kłos, Kort, Hinokio, Getinger, Szczutowski, Piasecki

Stal Mielec (2. połowa): Primel - Seweryn, Flis, Jankowski, Mak, Tomasiewicz, Matras, Wrzesiński, Wyparło, Poręba, Kolev

Wisła Kraków: Kieszek (46’ Rosa) - Wachowiak, Mehremić, Szota (69’ Frydrych), Szot - Kuveljić, El Mahdioui (69’ Gądek), Plewka - Hugi, Kliment (46’ Brown Forbes), Yeboah (69’ Sobol)