Sparingowa porażka z Odrą

1 rok temu | 24.03.2023, 15:33

Sprawozdanie ze sparingu z Odrą Opole.

Wybiła godzina 12.00, a wraz z nią rozbrzmiał pierwszy gwizdek. Początkowe minuty meczu były bardzo wyrównane, a obie ekipy podeszły do spotkania zmotywowane i widać to było w boiskowych pojedynkach. Atmosfera była napięta, a gracze nie odpuszczali główkowych pojedynków i licznych wślizgów. Jedno z pierwszych zagrożeń pojawiło się w 13. minucie, kiedy to Odra próbowała zaskoczyć Wisłę z kontry, ale dobrą interwencją popisał się Colley. Nieco później szybkim wypadem prawą stroną próbował swoich sił Młyński, który zagrał piłkę do Szywacza, a ten został zatrzymany w agresywny sposób przez Piotra Żemło. Wiślacy ustawili się w polu karnym, a po mocnym wstrzeleniu piłki w szesnastkę przez Młyńskiego niefortunnie interweniował właśnie Żemło, skutkiem czego Wisła prowadziła 1:0.

Odra starała się szybko zareagować na straconą bramkę i w 23. minucie udało się jej odrobić straty. Colley nie zdołał przeciąć podania do Mikinicia, który płaskim dośrodkowaniem obsłużył Borja Galana. Wisła miała swoje okazje, jednak żadnej z nich nie zdołała zamienić na bramki. W 28. minucie zagotowało się w polu karnym gospodarzy po szybkiej akcji lewą stroną piłkę wprost na głowę dostał Czapliński, który dopełnił formalności. Goście jednak na tym nie poprzestali i niedługo później Niziołek trafił na 3:1.

Bez zmian po przerwy, powrót Kuby i Zdenka

Druga połowa niewiele różniła się od tego, co mogliśmy oglądać przed przerwą. Oba zespoły próbowały konstruować swoje akcje, ale nie potrafiły sforsować linii obronnej rywala. Jednym z istotnych wydarzeń był powrót do gry Kuby Błaszczykowskiego, Zdeněk Ondrášek oraz Kamila Brody, którzy zameldowali się na murawie w 60. minucie. Ostatecznie przy Reymonta więcej bramek nie padło, a sparing zakończył się porażką Wisły 1:3.

Wisła Kraków - Odra Opole (1:3)
1:0 Żemło 17’ (sam.)