SKRAdzione trzy punkty

2 lata temu | 20.08.2022, 20:40

Sprawozdanie z meczu #WISSKR.

Spotkanie rozpoczęło się od ataku gości, którzy w 4. minucie po raz pierwszy zatrudnili Biegańskiego. Golkiper Wiślaków poradził sobie jednak ze strzałem Kozłowskiego, parując piłkę do boku. Na odpowiedź Białej Gwiazdy trzeba było czekać do 10. minuty, kiedy to po dobrym dośrodkowaniu Dudy z rzutu rożnego do piłki dopadł Fernández, który niewiele się pomylił. Z biegiem czasu przewaga zaczęła klarować się jednak po stronie gospodarzy, którzy z każdą kolejną minutą coraz mocniej naciskali na defensywę rywala, zmuszając ją do błędu w 37. minucie. Wówczas w nieprzepisowy sposób zatrzymany został Fernández, co nie umknęło uwadze sędziego Mycia, który po wideoweryfikacji VAR wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem pokonał Bursztyna.

Trzy na koncie

Po zmianie stron Wiślacy wyprowadzili błyskawiczny cios, bowiem sześćdziesiąt sekund po wznowieniu gry prowadzenie podwyższył Młyński. Utrata drugiej bramki podcięła skrzydła częstochowianom, którzy nie zamierzali jednak łatwo składać broni. Podopieczni trener Jakuba Dziółki na wszelkie sposoby próbowali przedrzeć się przez skomasowaną obronę Wisły, ale ta pozostała nienaruszona. Ostatnie słowo należało za to do drużyny spod Wawelu, bo w ostatniej akcji meczu wynik spotkania na 3:0 niefortunnie ustalił Szymański, pakując piłkę do własnej siatki.

Wisła Kraków - Skra Częstochowa 3:0 (1:0)
1:0 Fernández (k.) 37’
2:0 Młyński 47’
3:0 Szymański (s.) 90+4’

Wisła Kraków: Biegański - Jaroch, Łasicki, Mehremić, Wachowiak (90+1’ Niewiadomski) - Plewka (84’ Szywacz), Talar - Cissé (66’ Gruszkowski), Fernández (90+1’ Bartoń), Młyński (84 Starzyński) - Żyro.

Skra Częstochowa: Bursztyn - Szymański, Mesjasz, Czajka (84’ Michalski) - Brusiło (66’ Niedbała), Olejnik (66’ Sangowski), Baranowicz, Lukoszek - Sajdak (46’ Babiarz), Hilbrycht (84’ Łukasiak) - Kozłowski.

Żółte kartki: Duda - Niedbała

Sędziował: Wojciech Myć (Włodawa)