TS Wisła Kraków SA

Rezerwy: Wisła II Kraków – Barciczanka Barcice 3:2

2 tygodnie temu | 19.11.2023, 20:45
Rezerwy: Wisła II Kraków – Barciczanka Barcice 3:2

Drużyna rezerw Białej Gwiazdy na zakończenie rundy jesiennej rozegrała na obiekcie Prądniczanki Kraków ligowe spotkanie z Barciczanką Barcice. Wiślacy przypieczętowali udaną połowę sezonu kolejną wygraną, pokonując rywali 3:2 po celnym trafieniu Mateusza Stanka, strzale Wiktora Szywacza z rzutu karnego oraz golu Karola Tokarczyka.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego pomiędzy rezerwami Białej Gwiazdy oraz Barciczanką Barcice przebiegała pod znakiem wyrównanego pojedynku. Obie drużyny próbowały znaleźć sposób na sforsowanie defensywy przeciwników, jednak nie przychodziło im to łatwo, wskutek czego gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Wiślacy cierpliwie wymieniali futbolówkę, dążąc do budowania składnych akcji, lecz rywale również nie próżnowali i zdołali wypracować sobie kilka dogodnych sytuacji, zmuszając Doriana Frątczaka do interwencji. Szansę na zdobycie gola miał także zespół Białej Gwiazdy, a na skutek jednej z dobrze przeprowadzonych akcji, po podaniu Macieja Kuziemki, piłkę w siatce umieścił Mateusz Stanek, otwierając tym samym wynik spotkania. Goście niezwłocznie ruszyli do odrabiania strat, co niedługo później przyniosło efekt w postaci bramki wyrównującej, a na trzy minuty przed przerwą drużyna z Barcic po raz drugi odnalazła drogę do bramki Wisły, wychodząc na prowadzenie.

Dobra dyspozycja gospodarzy

Po zmianie stron Wiślacy w pełni przejęli kontrolę nad przebiegiem gry, wskutek czego większość czasu spędzili na połowie rywali, oddając kolejne strzały w kierunku bramki przeciwników. Krakowianie swój cel osiągnęli dosyć szybko - w 56. minucie sędzia podyktował „jedenastkę” po faulu na Wiktorze Szywaczu, a chwilę później poszkodowany zawodnik zamienił rzut karny na gola wyrównującego. W kolejnych częściach tej odsłony gospodarze nie spoczywali na laurach, próbując zwieńczyć dogodne sytuacje celnymi trafieniami, ale wciąż brakowało dobrego wykończenia. Szalę zwycięstwa przechylił dopiero w doliczonym czasie gry Karol Tokarczyk, który z bliska uderzył w światło bramki, wskutek czego drużyna Białej Gwiazdy mogła cieszyć się z wywalczonych trzech punktów.

Wisła II Kraków – Barciczanka Barcice 3:2 (1:2)
Bramki dla Wisły: Mateusz Stanek 30’, Wiktor Szywacz 56’ (k.), Karol Tokarczyk 90+1’

Wisła II Kraków: Dorian Frątczak – Kuba Wiśniewski (57’ Karol Sałamaj), Jakub Złoch, Daniel Ramirez, Jakub Niewiadomski – Mariusz Kutwa (67’ Karol Tokarczyk), Michał Zimon – Wiktor Szywacz, Marc Grau, Maciej Kuziemka (71’ Piotr Ćwik) – Mateusz Stanek

Udostępnij