#PrzyR22: 9 – 16 listopada

3 lata temu | 16.11.2020, 15:35

Podsumowanie wydarzeń tygodnia.

Czarnogóra – Kazachstan 0:0. Fatos Beqiraj w wyjściowym składzie

11 listopada reprezentacja Czarnogóry podejmowała na własnym terenie Kazachstan. W pierwszym składzie zespołu dowodzonego przez selekcjonera Faruka Hadžibegicia znalazło się miejsce dla napastnika krakowskiej Wisły – Fatosa Beqiraja – który przebywał na murawie 56 minut. Towarzyskie starcie na Stadionie Pod Goricom było niezwykle wyrównane, a sytuacje bramkowe stworzyła sobie zarówno jedna, jak i druga drużyna, jednak żadnej z ekip nie udało się umieścić piłki w siatce i w finalnym rozrachunku mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Kostaryka – Katar 1:1. Występ Felicio Brown Forbesa

W piątek 13 listopada reprezentacja Kostaryki podejmowała w austriackim Harberg narodową drużynę Kataru. W spotkaniu tym zagrał również Felicio Brown Forbes. Napastnik Białej Gwiazdy zanotował 57-minutowy występ. Towarzyską potyczkę lepiej rozpoczęli goście z Półwyspu Arabskiego, którzy za sprawą trafienia z rzutu karnego Hasana Al Haydosa w 42. minucie objęli prowadzenie. Odpowiedź gospodarzy nadeszła w minucie 67., kiedy to piłkę do siatki rywali skierował Joel Campbell i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Daniel Hoyo-Kowalski na dłużej w Wiśle

Młody defensor Daniel Hoyo-Kowalski swoją piłkarską karierę będzie kontynuował w barwach Białej Gwiazdy. Wychowanek wiślackiej Akademii w minionym tygodniu parafował kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku. Daniel Hoyo-Kowalski trafił na Reymonta w 2010 roku i systematycznie piął się po kolejnych szczeblach, podnosząc swoje piłkarskie umiejętności. W styczniu 2019 roku został włączony do kadry pierwszej drużyny 13-krotnego mistrza Polski, z którą poleciał na obóz przygotowawczy do Turcji i wystąpił w meczach kontrolnych. Niedługo później, bo 25 kwietnia 2019 roku, w wieku 15 lat, 9 miesięcy i 13 dni Hoyo-Kowalski po raz pierwszy wystąpił na ekstraklasowym szczeblu, stając się tym samym najmłodszym debiutantem w historii Wisły Kraków.

Rok trenera Artura Skowronka w Wiśle

14 listopada przypadła pierwsza rocznica objęcia trenerskich sterów Białej Gwiazdy przez trenera Artura Skowronka. Zadaniem szkoleniowca było wyciągnięcie zespołu z kryzysu sportowego i utrzymanie w Ekstraklasie. Passa ośmiu spotkań bez porażki i zwycięstwa z takimi zespołami, jak Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin, Korona Kielce czy prestiżowy triumf w Derbach z Cracovią sprawiły, że cel udało się zrealizować, a krakowska Wisła zapewniła sobie prawo do występów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w sezonie 2020/2021. Arturowi Skowronkowi z kolei powierzono przygotowania zespołu do następnej edycji rozgrywek. Dotychczas pochodzący z Bytomia szkoleniowiec poprowadził Wisłę w 33 spotkaniach.

Liga Narodów: Azerbejdżan – Czarnogóra 0:0. Fatos Beqiraj bez minut

W sobotni wieczór odbyło się spotkanie 5. kolejki Ligi Narodów pomiędzy Azerbejdżanem a Czarnogórą. Zawodnik krakowskiej Wisły Fatos Beqiraj cały mecz obejrzał z wysokości ławki rezerwowych. Obie ekipy poszukiwały recepty na sforsowanie defensywy swojego rywala, chcąc objąć prowadzenie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy czerwoną kartkę zobaczył Igor Ivanović. Sprawiło to, że przez całą drugą połowę Czarnogórcy musieli radzić sobie bez jednego zawodnika. Po zmianie stron zawodników obu reprezentacji nadal zawodziła skuteczność i ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Sobotni rezultat sprawił, że Czarnogóra w grupie C Ligi Narodów zajmuje obecnie pierwsze miejsce z dorobkiem 10 punktów po pięciu meczach.

CLJ: Zwycięstwo w Derbach Krakowa i z Górnikiem Łęczna, remis z Legią

W miniony weekend swoje ostatnie spotkania na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów rozegrały drużyny U-15 oraz U-17. Podopieczni trenera Michała Jani pokonali zespół Górnika Łęczna 3:1, natomiast gracze dowodzeni przez trenera Marcina Plutę odnieśli cenne zwycięstwo w derbowym starciu z Cracovią 3:2. Z kolei drużyna CLJ U-18, która nie zakończyła jeszcze swoich ligowych zmagań, w sobotnie przedpołudnie rywalizowała w Urszulinie z warszawską Legią, a mecz zakończył się remisem 2:2.