#PrzyR22: 8 - 21 lutego

2 lata temu | 22.02.2022, 14:02

Podsumowanie minionego tygodnia.

Wisła Kraków CLJ U-18 - Stal II Mielec 6:2

W ramach przygotowań do startu rundy jesiennej drużyna CLJ U-18 sprawdziła się na tle drugiej drużyny Stali Mielec. Podopieczni trenera Adriana Filipka od pierwszych minut towarzyskiej potyczki prezentowali swoje piłkarskie walory, co przełożyło się na końcowy rezultat. Po trzech bramkach Mateusza Stanka, dwóch trafieniach Karola Sałamaja oraz golu Bartosza Seweryna młodzi Wiślacy pewnie pokonali rezerwy Biało-Niebieskich 6:2.

22. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Kraków - Górnik Łęczna 0:0

W poniedziałkowy wieczór Biała Gwiazda stanęła w szranki z Górnikiem Łęczna, z którym powalczyła o cenne ligowe punkty. Na ławce trenerskiej krakowskiego zespołu zasiadł Jerzy Brzęczek, który starciem z Zielono-Czarnymi zadebiutował w roli szkoleniowca 13-krotnego mistrza Polski. Wiślacy rozpoczęli z dużym animuszem i w pierwszych minutach stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Przed szansą stawali między innymi Nikola Kuveljić, Stefan Savić czy Momo Cissé, jednak żaden z nich nie był w stanie zaskoczyć Macieja Gostomskiego.

W dalszej fazie spotkanie nieco się wyrównało, a ekipa z Lubelszczyzny potrafiła odpowiedzieć niebezpiecznym kontratakiem. Więcej sytuacji kreowali sobie jednak gospodarze, którzy do końca próbowali przechylić zwycięską szalę na swoją korzyść, lecz ostatecznie ta sztuka im się nie powiodła i mecz przy Reymonta zakończył się bezbramkowym remisem.