#PrzyR22: 8-15 sierpnia

2 lata temu | 16.08.2022, 14:40

Podsumowanie minionego tygodnia.

5. kolejka Fortuna 1. Ligi: Wisła Kraków - GKS Katowice 2:1

We wtorkowy wieczór piłkarze Białej Gwiazdy podejmowali na własnym stadionie zespół GKS-u Katowice.  Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 3 minucie objęli prowadzenie po trafieniu Adriana Błąda. Wiślacy nie zamierzali zbyt długo czekać i natychmiast ruszyli do ataku w celu odrobienia strat. Piłka długo nie chciała wpaść do siatki, jednak w 71. Minucie sprawy w swoje ręce wziął Luis Fernandez, który doprowadził do wyrównania. Cztery minuty później Hiszpan po raz drugi umieścił piłkę w siatce i przypieczętował zwycięstwo Wisły Kraków.

Bartosz Talar piłkarzem Wisły Kraków

Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został 19-letni Bartosz Talar. Zawodnik, którego nominalną pozycją jest środek pomocy, podpisał z Białą Gwiazdą kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia.

6. kolejka Fortuna 1. Ligi: GKS Katowice - Wisła Kraków 3:1

W ramach 6. Serii gier podopieczni trenera Jerzego Brzęczka zameldowali się w Tychach, gdzie stanęli w szranki z miejscowym GKS-em. Początkowa faza pojedynku należała do gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, próbując zaskoczyć defensywę rywali. Ta sztuka udała im się w 36. Minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Luis Fernandez, który pewnie wykorzystał rzut karny. Gospodarze zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą i doprowadzili do wyrównania po samobójczym trafieniu Michała Żyro. Po zmianie stron lepiej na boisku poczynali sobie tyszanie, którzy dorzucili dwa kolejne trafienia autorstwa Daniela Rumina i Mateusza Czyżyckiego i dopisali do swojego konta cenne trzy punkty.

1. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-19: Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2:5

Na inaugurację sezonu 2022/2023 w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-19 młodzi Wiślacy udali się do Lubina, gdzie w sobotnie południe zmierzyli się z tamtejszym Zagłębiem. Po emocjonującym meczu ze zwycięstwa cieszyć się mogli podopieczni trenera Adriana Filipka, którzy po trafieniach Feliksa Grzybowskiego, Marcina Bartonia, Dominika Sargi, Jakuba Krzyżanowskiego oraz Dawida Gruszeckiego pokonali Miedziowych 5:2.