#PrzyR22: 7-13 marca

2 lata temu | 14.03.2022, 14:40

Podsumowanie wydarzeń z minionego tygodnia.

Konrad Gruszkowski powołany do kadry U-21

Obrońca Białej Gwiazdy - Konrad Gruszkowski - znalazł się na liście powołanych zawodników, którzy w marcu wezmą udział w zgrupowaniu oraz meczach kwalifikacyjnych do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2023. Podczas najbliższej przerwy reprezentacyjnej Biało-Czerwoni mierzyć się będą z Izraelem (24 marca o godzinie 17.30 w Petach Tikwa) oraz Węgrami (29 marca o godzinie 16.00 w Zabrzu).

Momo Cissé z powołaniem do reprezentacji Gwinei

Momo Cissé otrzymał powołanie na najbliższe mecze reprezentacji Gwinei. Wiślak weźmie udział w zgrupowaniu i będzie mógł pomóc swojej drużynie w towarzyskich potyczkach z Republiką Południowej Afryki (25 marca w Belgii) oraz z Zambią (29 marca we Francji).

Szkolenie „Structure, Strategy & Philosophy of an Academy” z udziałem przedstawicieli Wisły Kraków

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Wisły Kraków - Krzysztof Kołaczyk oraz Adrian Filipek - udali się do Hiszpanii, gdzie wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów i Athletic Bilbao. Do miasta w północnej Hiszpanii zjechały delegacje reprezentujące 45 europejskich klubów, by uczestniczyć w warsztatach tematycznych dotyczących funkcjonowania Akademii. Podczas wykładu zgromadzeni goście wysłychali prelekcji wygłoszonych między innymi przez Prezesa Athletic Bilbao Aitora Elizegiego, zastępcy Dyrektora Sportowego Andoniego Ayarza oraz defenosra baskijskiego klubu - Oiera Zarragi.

Felicio Brown Forbes odchodzi z Wisły Kraków

Felicio Brown Forbes kończy swoją przygodę pod Wawelem i nie będzie dłużej przywdziewał koszulki z białą gwiazdą. Umowa łącząca Kostarykanina z 13-krotnym mistrzem Polski została rozwiązana za porozumieniem stron, które przewiduje odszkodowanie dla klubu.

Przemysław Zdybowicz żegna się z Wisłą Kraków

Przemysław Zdybowicz kończy swoją przygodę z Wisłą Kraków i nie będzie dłużej przywdziewał koszulki z białą gwiazdą. Umowa łącząca 22-letniego napastnika z 13-krotnym mistrzem Polski została rozwiązana za porozumieniem stron.

Paweł Koncewicz-Żyłka wypożyczony do Orląt Radzyń Podlaski

18-letni obrońca - Paweł Koncewicz-Żyłka - piłkarską wiosnę spędzi na wypożyczeniu w zespole Orląt Radzyń Podlaski, gdzie będzie podnosił swoje umiejętności na trzecioligowym szczeblu. Zawarta umowa zawiera opcję przedłużenia transferu czasowego o kolejny rok.

19. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Gwarek Zabrze - Wisła Kraków 1:6

Prawdziwy strzelecki festiwal urządzili sobie młodzi Wiślacy w Zabrzu, gdzie w sobotnie popołudnie zmierzyli swoje siły z tamtejszym zespołem Gwarka. Podopieczni trenera Adriana Filipka odnieśli pewne zwycięstwo, pokonując gospodarzy 6:1. Dwie bramki dla Białej Gwiazdy zdobyli Arkadiusz Ziarko oraz Dominik Sarga, z kolei po jednym trafieniu dołożyli Mateusz Stanek i Marcin Bartoń.

25. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1

W niedzielny wieczór krakowska Wisła podejmowała przy R22 walczącego o mistrzowski tytuł Lecha Poznań. Od początku spotkania inicjatywę przejęli jednak podopieczni trenera Jerzego Brzęczka, stwarzając sobie dogodne okazje do zdobycia bramki. Cel ten udało się zrealizować minutę przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy, kiedy to efektownym uderzeniem popisał się Zdeněk Ondrášek, czym wyprowadził gospodarzy na jednobramkowe prowadzenie. W 55. minucie piłka po raz drugi zatrzepotała w siatce Kolejorza, jednak po konsultacji z wozem VAR sędzia Tomasz Kwiatkowski anulował trafienie Josepha Colleya. Poznaniacy walczyli do końca i rzutem na taśmę, bo w siódmej minucie doliczonego czasu gry, doprowadzili do wyrównania. Mikołaja Biegańskiego sprytnym strzałem pokonał Antonio Milić, który ustalił wynik pojedynku na 1:1.