#PrzyR22: 6-12 grudnia

2 lata temu | 13.12.2021, 17:02

Podsumowanie wydarzeń z minionego tygodnia.

17. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Warta Poznań - Wisła Kraków 1:1

W mikołajkowy wieczór Wiślacy stawili się w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie stanęli naprzeciw drużynie poznańskiej Warty. Przez długi czas optyczna przewaga była po stronie Białej Gwiazdy, która nie potrafiła jednak jej udokumentować. Konkretniejsi byli natomiast Warciarzy, którzy w 65. minucie objęli prowadzenie za sprawą Adama Zreľáka. Krakowianie nie złożyli broni i do końca walczyli choćby o trafienie wyrównujące, co powiodło im się dosłownie w ostatniej akcji meczu. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął niezwodny Michal Frydrych i precyzyjnym uderzeniem głową skierował piłkę do siatki, zapewniając swojej drużynie cenny punkt.

Wiślacka Szlachetna Paczka

Zgodnie z tradycją zawodnicy i sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy wzięli udział w Szlachetnej Paczce, sprawiając nieco radości przed Świętami Bożego Narodzenia Pani Agnieszce i jej bliskim. Prezenty już trafiły w ich ręce obdarowanej rodziny.

Wisła Kraków z Pucharem Polski w BLIND FOOTBALLU 2021!

W sobotę 11 grudnia we Wrocławiu odbył się turniej o Puchar Polski Blind Football 2021. W rywalizacji na obiekcie Olimpijski FC najlepszym zespołem okazała się sekcja Białej Gwiazdy, która obroniła zdobyty w zeszłym roku tytuł.

18. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2:1

Pierwsze spotkanie rundy rewanżowej przywiodło piłkarzy Wisły do Lubina na potyczkę z tamtejszym Zagłębiem. Krakowianie rywalizację na Dolnym Śląsku rozpoczęli niezwykle zmotywowani, jednak w 23. Minucie ich sytuację skomplikowała czerwona kartka Michala Frydrycha. Nie przeszkodziło to jednak graczom spod Wawelu w konstruowaniu dalszych ataków, które w 45. Minucie przyniosły im bramkę, której autorem został Konrad Gruszkowski. Biała Gwiazda umiejętnie się ustawiała i dzielnie broniła korzystnego rezultatu, ale nie była w stanie przeciwstawić się Miedziowym, którzy odwrócili losy pojedynku i po trafieniach Sašy Živca oraz Patryka Szysza pokonali Wisłę 2:1.