#PrzyR22: 5-11 września

2 lata temu | 12.09.2022, 13:01

Podsumowanie wydarzeń z minionego tygodnia.

Kacper Duda powołany do kadry U-19

Selekcjoner Marcin Brosz rozesłał powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski U-19 i turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy.  Na jego liście znalazło się miejsce dla zawodnika Białej Gwiazdy - Kacpra Dudy.

10. kolejka Fortuna 1. Ligi: Stal Rzeszów - Wisła Kraków 2:1

W sobotnie popołudnie piłkarze Białej Gwiazdy zameldowali się w Rzeszowie, gdzie stanęli w szranki z miejscową Stalą. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Wiślaków, którzy w 16. Minucie objęli prowadzenie za sprawą Michała Żyro. Siedem minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Damian Michalik. Ten sam zawodnik znalazł sposób na pokonanie Mikołaja Biegańskiego również po przerwie, kiedy to umieścił piłkę w siatce, czym zapewnił zwycięstwo beniaminkowi.

5. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-19: Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1

W ramach 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów drużyna Wisły Kraków U-19 wyruszyła do Zabrza, gdzie stanęła w szranki z miejscowym Górnikiem. Po ubiegłotygodniowym remisie Wiślacy pokonali gospodarzy 1:0 i tym razem sięgnęli po pełną pulę. Jedyną bramkę dla krakowskiej drużyny zdobył Marcin Bartoń, który wykorzystał rzut karny.