#PrzyR22: 4-9 maja

2 lata temu | 09.05.2022, 15:04

Podsumowanie wydarzeń z minionego tygodnia.

Paweł Brożek w dziale skautingu Białej Gwiazdy

Legendarny napastnik Białej Gwiazdy - Paweł Brożek - wraca na R22. Wiślak dołącza do działu skautingu 13-krotnego mistrza Polski, by poszukiwać piłkarskich talentów, którzy mają stanowić o sile ofensywnej drużyny dowodzonej przez trenera Jerzego Brzęczka.

27. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 3:1

W ramach 27. Serii gier CLJ U-18 drużyna dowodzona przez trenera Adriana Filipka zameldowała się we Wrocławiu, gdzie w sobotnie przedpołudnie stanęła w szranki z miejscowym Śląskiem. Spotkanie na stadionie przy ulicy Oporowskiej od początku układało się po myśli gospodarzy, którzy w ostatecznym rozrachunku pokonali krakowian 3:1 i zapisali na swoim koncie trzy punkty. Autorem honorowego trafienia dla Białej Gwiazdy był Mateusz Stanek, który wpisał się na listę strzelców w 90. minucie rywalizacji.

32. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 0:0

W sobotni wieczór pod Wawelem stawiła się ekipa Dumy Podlasia, z którą piłkarze 13-krotnego mistrza Polski stanęli do walki o niezwykle cenne zwycięstwo. W pierwszej połowie okazji bramkowych nie było zbyt wiele, a najlepszą szansę na otwarcie wyniku mieli gospodarze w 25. minucie, kiedy to po wstrzeleniu piłki przez Georgiya Tsitaishviliego bliski szczęścia był Konrad Gruszkowski, który jednak nieczysto trafił w futbolówkę.

Po zmianie stron Biała Gwiazda kontynuowała swoje ataki, które nie przynosiły jednak oczekiwanych efektów. Jagiellonia z kolei kilka razy postraszyła Wiślaków szybkimi kontrami, lecz żadna z nich nie zakończyła się po myśli podopiecznych trenera Piotra Nowaka. Ostatecznie kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Reymonta nie doczekali się bramek, skutkiem czego mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Trzy punkty dla Wiślaczek

W niedzielny poranek w ramach 14. kolejki V ligi kobiet Wisła Kraków stanęła w szranki z Lubomirem Wiśniowa. Potyczka zakończyła się wysokim zwycięstwem Białej Gwiazdy 6:0, bramki strzelały: Korczek, Pokorniak, Biernacka (dwie), Bulanda (dwie).