#PrzyR22: 4-10 października

2 lata temu | 11.10.2021, 14:28

Podsumowanie minionego tygodnia.

Eliminacje mistrzostw Europy U-19: Finlandia lepsza od Polski, występ Starzyńskiego od pierwszej minuty

W meczu 1. Kolejki eliminacji do mistrzostw Europy U-21 reprezentacja Polski ulegała swoim rówieśnikom z Finlandii 1:3. W starciu z Puchaczami całe spotkanie na boisku spędził pomocnik Białej Gwiazdy - Piotr Starzyński – oraz Daniel Hoyo-Kowalski, który aktualnie przebywa na wypożyczeniu w Hutniku.

Eliminacje mistrzostw Europy U-19: Pewne zwycięstwo z Maltą, bramki Starzyńskiego i Hoyo-Kowalskiego

W drugim meczu eliminacyjnym podopieczni trenera Mariusza Rumaka zmierzyli swoje siły z reprezentacją Malty. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Biało-Czerwonych, którzy po trafieniach Bukowskiego, Buksy, Hoyo-Kowalskiego i Starzyńskiego pokonali rywala 4:0.

Eliminacje mistrzostw Europy U-21: Podział punktów z Węgrami, asysta Gruszkowskiego

W czwartkowy wieczór reprezentanci Polski U-21 udali się do Segedynu, gdzie rozegrali kolejny mecz w ramach eliminacji do Euro U-21. Emocjonujące spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a oba zespoły podzieliły się punktami. Bramki dla Biało-Czerownych zdobywali Adrian Benedyczak oraz Marcel Wyjadłowski, z kolei jedną asystę na swoim koncie zapisał Konrad Gruszkowski, który przebywał na boisku od 76. Minuty.

Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022: Ghana wygrywa, Yeboah z występem

Reprezentacja Ghany zanotowała kolejne zwycięstwo w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Czarne Gwiazdy okazały się lepsz od Zimbabwe, pokonując rywala 3:1. Yaw Yeboah nie pojawił się na murawie w doliczonym czasie gry.

Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022: Kazachstan przegrywa z Bośnią i Hercegowiną, 61 minut Żukowa

W kolejnym meczu eliminacyjnym do Mundialu w Katarze Kazachstan podejmował na Astana Arenie reprezentację Bośni i Hercegowiny. W przegranym 0:2 spotkaniu wystąpił Gieorgij Żukow, który opuścił boisko po 61 minutach.

Bieg za Smokiem na 115-lecie Białej Gwiazdy

W sobotę 9 października wiślacka społeczność po raz kolejny wyraziła swoje przywiązanie do Białej Gwiazdy. Mali i duzi, kobiety i mężczyźni pobiegli za smokiem na symbolicznym dystansie 1906 metrów, czym aktywnie uświetnili jubileusz 115-lecia najstarszego polskiego klubu!

Glinik Gorlice - Wisła Kraków 0:6

Sobotni mecz z okazji 100-lecia Glinika Gorlice od początku układało się po myśli Białej Gwiazdy, która zyskała przewagę, jednak długo nie była w stanie jej udokumentować. Zmieniło się to w 43. Minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Krystian Wachowiak. Minutę później prowadzenie Wiślaków podwyższył Michal Skvarka, dzięki czemu obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 2:0 dla krakowian. Po przerwie podopieczni trenera Adriana Guli nie zwolnili tempa i dołożyli kolejne cztery bramki, a spotkanie zakończyło się okazałym zwycięstwem 6:0. Tym razem na listę strzelców wpisywali się Krystian Wachowiak, dołożył dwa gole i skompletował hat-trick, Serafin Szota oraz Przemysław Zdybowicz.

9. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Cracovia - Wisła Kraków 1:0

W sobotnie przedpołudnie młodzi Wiślacy z zespołu CLJ U-18 zameldowali się w Rącznej, gdzie stanęli naprzeciw drużynie lokalnego rywala - Cracovii. Derbowe spotkanie obfitowało w wiele emocji, a obie strony potrafiły wypracować sobie dogodne sytuacje strzeleckie. Skuteczniejsi byli jednak gospodarze i w 23. Minucie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka.

Wiślaczki z kolejnym zwycięstwem

Piłkarki Białej Gwiazdy nie zwolniły tempa i odniosły kolejne cenne zwycięstwo. Tym razem podopiecznie Andrzeja Żądło zwyciężyły w starciu z ekipą Dunajca Nowy Sącz, który pokonała 6:2. Dwie bramki dla krakowianek zdobyły Kinga Łatka oraz Wiktoria Olszewska, jedno trafienie dołożyła Wiktoria Olszewska, natomiast szósty gol był trafieniem samobójczym.