#PrzyR22: 4 - 10 kwietnia

2 lata temu | 12.04.2022, 12:59

Podsumowanie wydarzeń z minionego tygodnia.

Georgiy Tsitaishvili piłkarzem Wisły Kraków

Szeregi Białej Gwiazdy zasilił 21-letni Georgiy Tsitaishvili, który w środę został zaprezentowany jako nowy zawodnik 13-krotnego mistrza Polski. Reprezentant Gruzji podpisał z krakowskim klubem kontrakt do 30 czerwca 2022 roku.

22. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:2

W ramach 22. kolejki CLJ U-18 aktualny mistrz Polski podejmował na własnym terenie wicemistrza. Jako pierwsi z bramki cieszyć się mogli młodzi Wiślacy, którzy w 23. minucie znaleźli sposób na sforsowanie defensywy gospodarzy, a piłkę do siatki posłał Arkadiusz Ziarko. Portowcy nie zamierzali odpuszczać i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron oba zespoły poszukiwały decydującego trafienia, które w 60. Minucie odnotowali krakowianie. Wówczas rzut karny pewnie na gola zamienił Dorian Gądek, zapewniając tym samym zwycięstwo swojej drużynie.

Udana inauguracja wiosny w wykonaniu Wiślaczek

W miniony weekend rundę rewanżową V ligi kobiet zainaugurowały seniorki Białej Gwiazdy, które odniosły przekonujące zwycięstwo i pokonałyAP Szaflary 6:1. Hat-trick skompletowała Małgorzata Kołodziejska, dwa trafienia były autorstwa Kingi Łatki, z kolei jedną bramkę dorzuciła Aleksandra Łagowska.

28. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy: Wisła Kraków - Górnik Zabrze 4:1

W niedzielne popołudnie pod Wawel zawitał Górnik Zabrze, który stanął naprzeciw poszukującej zwycięstwa Białej Gwiazdy. W pierwszej połowie optyczna przewaga była po stronie zabrzan, jednak na przerwę to Wisła schodziła z jednobramkową przewagą. Stało się to po samobójczym trafieniu Piotra Krawczyka, który w 43. minucie niefortunnie interweniował pod własną bramką.

Trójkolorowi wzięli się do pracy po przerwie, skutkiem czego już cztery minuty po wznowieniu gry wyrównali stan pojedynku. Konkretnie uczył to Lukas Podolski, który efektownym uderzeniem z woleja nie dał Kieszkowi najmniejszych szans. Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka ambitnie parli jednak do przodu, by za wszelką cenę dopisać do swojego konta komplet punktów. Ofensywna postawa gospodarzy przyniosła oczekiwane skutki, a Daniel Bielica zmuszony był wyciągać piłkę z siatki po uderzeniach Stefana Savicia, Luisa Fernandeza oraz Nikoli Kuveljicia. Ostatecznie spotkanie przy Reymonta zakończyło się po myśli Wisły Kraków, która pokonała Górnika Zabrze 4:1 i odniosła długo wyczekiwany triumf.