#PrzyR22: 29 sierpnia-4 września

2 lata temu | 05.09.2022, 14:47

Podsumowanie wydarzeń z minionego tygodnia.

1. runda Fortuna Pucharu Polski: Legia II Warszawa - Wisła Kraków 0:5

We wtorkowe popołudnie Wiślacy zainaugurowali zmagania w Fortuna Pucharze Polski, mierząc swoje siły z Legią II Warszawa. Spotkanie w Książenicach od początku do końca układało się po myśli Białej Gwiazdy, która po dwóch trafieniach Ángela Rodado i bramkach Kacpra Dudy, Patryka Plewki oraz Wiktora Szywacza pokonała rywala 5:0, czym zapewniła sobie awans do 1/16 finału.

Hubert Sobol wypożyczony do Górnika Łęczna

22-letni Hubert Sobol na zasadzie transferu czasowego przenosi się do Górnika Łęczna, którego barwy będzie reprezentował do końca sezonu 2022/2023. Umowa wypożyczenia obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku i zawiera opcję jej skrócenia.

Zmiany w Dziale Sportowym Wisły Kraków

31 sierpnia 2022 roku nastąpiły zmiany w Dziale Sportowym Wisły Kraków. Współpracę z Białą Gwiazdą zakończył Arkadiusz Głowacki, którego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Z klubem z R22 pożegnał się również skaut - Mateusz Kostecki.

9. kolejka Fortuna 1. Ligi: Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 2:3

W ramach 9. Serii gier podopieczni trenera Jerzego Brzęczka podejmowali na własnym stadionie zespół Puszczy Niepołomice. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 2. Minucie gry mogli cieszyć się z objęcia prowadzenia po tym, jak kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Rodado. Następnie do głosu doszli przyjezdni, którzy schodzili na przerwę z trzema bramkami na swoim koncie, prowadząc 3:1. Po przerwie krakowianie ruszyli do odrabiania strat, ale stać ich było jedynie na trafienie Bashy, który w 85. Minucie posłał piłkę do siatki, zmniejszając rozmiary porażki.

4. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-19: Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:1

W 4. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-19 Wisła Kraków podejmowała w ORLEN OIL Centrum Treningowym w Myślenicach drużynę Lechii Gdańsk. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku spotkanie to zakończyło się remisem 1:1, a autorem jedynej bramki dla Białej Gwiazdy był Jakub Krzyżanowski.