#PrzyR22: 29 listopada - 5 grudnia

2 lata temu | 08.12.2021, 11:01

Podsumowaliśmy to, co wydarzyło się w minionym tygodniu.

1/8 finału Pucharu Polski: Widzew Łódź - Wisła Kraków 1:3

W czwartkowy wieczór Biała Gwiazda rywalizowała w Łodzi z Widzewem w ramach 1/8 finały Pucharu Polski. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili gospodarze, którzy po bramce Dominika Kuna w 30. minucie uzyskali prowadzenie. Wiślacy nie poddali się i po godzinie gry rozpoczęli odrabianie strat, a do siatki w 64. minucie trafił Brown-Forbes. Końcówka spotkania należała do podopiecznych trenera Adriána Guľi, a konkretnie do Jana Klimenta - czeski napastnik dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i przypieczętował awans Wisły Kraków do ćwierćfinału rozgrywek.

Gala z okazji 5-lecia Blind Footballu w Krakowie

Piątkowy wieczór należał do zawodników sekcji blind footballu naszego Klubu. W Loży Prezydenckiej Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie odbyła się uroczysta gala z okazji 5-lecia tej dyscypliny pod Wawelem. Jej program obejmował przedstawienie historii zespołu i samego sportu z wykorzystaniem grzechoczących piłek, ale i podziękowania dla osób, które przyczyniły się do rozwoju i promocji Wisły Kraków Blind Football.

17. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18: Stal Rzeszów - Wisła Kraków 1:3

W sobotę Wiślacy rozegrali ostatnie spotkanie w tej rundzie rozgrywek CLJ U-18 i pokonali w delegacji Stal Rzeszów. Podopieczni trenera Adriana Filipka przeważali przez zdecydowaną większość meczu, co udokumentowali zwycięstwem w obu połowach. Do przerwy Biała Gwiazda prowadziła 1:0 po bramce Kacpra Przybyłki. Po zmianie stron do siatki dwukrotnie trafił Kacper Chełmecki, na co gospodarze potrafili odpowiedzieć tylko jednym golem w końcówce spotkania.